Powiat pucki: Koronawirus i kary za brak maseczek. Ponad 120 mandatów i wniosków do sądu

Nadmorska Kronika Policyjna: 119 mandatów za brak maseczek w powiecie puckim i 9 wniosków do sądu. To efekt weekendowej kontroli puckiej policji. A będą kolejne.

R E K L A M A

Na przedostatni weekend marca 2021 mundurowi z KPP Puck zapowiadali wzmożone kontrole, które miały koncentrować się wokół przestrzegania obostrzeń związanych z koronawirusem. Jak się okazało, nie wszyscy jednak policyjne ostrzeżenie z Pucka potraktowali poważnie.

Przez trzy dni (19-21 marca) policjanci w powiecie puckim sprawdzali jak klienci oraz pracownicy sklepów stosują się do nakazu zasłaniania ust i nosa. Dodatkowo też mundurowi kontrolowali prawidłowe oznaczenie sklepów czy dostęp do środków dezynfekcji.

Sprawdzali też, czy ilość osób przebywających w sklepie zgadza się z wytycznymi.

Policjanci codziennie prowadzą wzmożone działania poświęcone walce z koronawirusem. Kontrolujący sprawdzają, czy klienci, pracownicy obiektów handlowych stosują się do zaleceń sanitarnych, podobnie jak mieszkańcy w innych ogólnodostępnych publicznych miejscach.

mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku

Nie obeszło się bez kar. Tylko przez trzy dni policjanci KPP Puck ukarali mandatami 119 osób, a w 9 przypadkach skierowali wnioski o ukaranie do sądu.

– Niestety, ale nadal wiele osób traktuje temat zasłaniania nosa i ust bardzo lekceważąco – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. – W związku z powyższym mundurowi zapowiadają kolejne wzmożone działania a przypadki niezasłaniania ust i nosa czy nieutrzymywanie od siebie bezpiecznych odległości, będzie skutkowało stanowczą reakcją mundurowych. Z uwagi wzrost zakażeń w naszym kraju musimy pamiętać, że nasze postępowanie w tej kwestii ma ogromne znaczenie dla nas wszystkich.

Koronawirus w powiecie puckim i obostrzenia – jakie kary?

Każdy, kto nie zastosuje się do obecnych nakazów, zakazów czy obostrzeń może zostać ukarany mandatem – kara może sięgać nawet 1000 złotych.

– Lub wobec takiej osoby funkcjonariusze mogą skierować wniosek o ukaranie do sądu – wyjaśnia rzecznik puckiej policji.

W podobnych sytuacjach kłopoty czekać też mogą właścicieli sklepów w powiecie puckim. Tu kary mogą byc dużo wyższe.

– O rażącym łamaniu przepisów mundurowi poinformują też inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. złotych – wyliczają mundurowi.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców przypominamy i apelujemy o respektowanie przepisów porządkowych związanych z odpowiednim zachowaniem się w miejscach publicznych, zasłanianie ust i nosa oraz przestrzeganie zasad utrzymania odpowiedniej odległości. Pamiętajmy, aby unikać zatłoczonych miejsc, bo tam możemy narazić się na zakażenie. Kierujmy się rozsądkiem i odpowiedzialnością dla naszego wspólnego dobra

Fot. KPP Puck

5 thoughts on “Powiat pucki: Koronawirus i kary za brak maseczek. Ponad 120 mandatów i wniosków do sądu

 1. I really like your blog.. very nice colors & theme. Did you make this website yourself or did you hire
  someone to do it for you? Plz reply as I’m looking to construct my
  own blog and would like to know where u got this from.
  cheers

 2. Will not need any technical skills or massive researching firepower.
  Couple of is a great method of website promotion. Air
  cleaner will add in an incredible scale manner.
  If you haven’t already proceed to register.

 3. Hello! I could have sworn I’ve been to this web site before but after going through a few of the articles
  I realized it’s new to me. Regardless, I’m definitely delighted I found it and I’ll be bookmarking it and checking back frequently!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *