Powiat pucki: Koronawirus i kary za brak maseczek. Ponad 120 mandatów i wniosków do sądu

Nadmorska Kronika Policyjna: 119 mandatów za brak maseczek w powiecie puckim i 9 wniosków do sądu. To efekt weekendowej kontroli puckiej policji. A będą kolejne.

R E K L A M A

Na przedostatni weekend marca 2021 mundurowi z KPP Puck zapowiadali wzmożone kontrole, które miały koncentrować się wokół przestrzegania obostrzeń związanych z koronawirusem. Jak się okazało, nie wszyscy jednak policyjne ostrzeżenie z Pucka potraktowali poważnie.

Przez trzy dni (19-21 marca) policjanci w powiecie puckim sprawdzali jak klienci oraz pracownicy sklepów stosują się do nakazu zasłaniania ust i nosa. Dodatkowo też mundurowi kontrolowali prawidłowe oznaczenie sklepów czy dostęp do środków dezynfekcji.

Sprawdzali też, czy ilość osób przebywających w sklepie zgadza się z wytycznymi.

Policjanci codziennie prowadzą wzmożone działania poświęcone walce z koronawirusem. Kontrolujący sprawdzają, czy klienci, pracownicy obiektów handlowych stosują się do zaleceń sanitarnych, podobnie jak mieszkańcy w innych ogólnodostępnych publicznych miejscach.

mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku

Nie obeszło się bez kar. Tylko przez trzy dni policjanci KPP Puck ukarali mandatami 119 osób, a w 9 przypadkach skierowali wnioski o ukaranie do sądu.

– Niestety, ale nadal wiele osób traktuje temat zasłaniania nosa i ust bardzo lekceważąco – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. – W związku z powyższym mundurowi zapowiadają kolejne wzmożone działania a przypadki niezasłaniania ust i nosa czy nieutrzymywanie od siebie bezpiecznych odległości, będzie skutkowało stanowczą reakcją mundurowych. Z uwagi wzrost zakażeń w naszym kraju musimy pamiętać, że nasze postępowanie w tej kwestii ma ogromne znaczenie dla nas wszystkich.

Koronawirus w powiecie puckim i obostrzenia – jakie kary?

Każdy, kto nie zastosuje się do obecnych nakazów, zakazów czy obostrzeń może zostać ukarany mandatem – kara może sięgać nawet 1000 złotych.

– Lub wobec takiej osoby funkcjonariusze mogą skierować wniosek o ukaranie do sądu – wyjaśnia rzecznik puckiej policji.

W podobnych sytuacjach kłopoty czekać też mogą właścicieli sklepów w powiecie puckim. Tu kary mogą byc dużo wyższe.

– O rażącym łamaniu przepisów mundurowi poinformują też inspektora sanitarnego, gdzie kara administracyjna nałożona przez tę instytucję może wynieść nawet 30 tys. złotych – wyliczają mundurowi.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców przypominamy i apelujemy o respektowanie przepisów porządkowych związanych z odpowiednim zachowaniem się w miejscach publicznych, zasłanianie ust i nosa oraz przestrzeganie zasad utrzymania odpowiedniej odległości. Pamiętajmy, aby unikać zatłoczonych miejsc, bo tam możemy narazić się na zakażenie. Kierujmy się rozsądkiem i odpowiedzialnością dla naszego wspólnego dobra

Fot. KPP Puck

Nadmorska Kronika Policyjna na DZIENNIKPUCKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *