Nadmorska Kronika Policyjna: w marcu 2021 kolejne kontrole związane z koronawirusem

Pucka policja ostrzega: funkcjonariusze KPP Puck sprawdzą, kto stosuje się do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowuje dystans społeczny.

R E K L A M A

Policjanci z KPP Puck pod koniec marca 2021 zintensyfikują kontrole związane z przestrzeganiem koronawirusowych obostrzeń. Te, jak przypomina rzecznik puckiej policji, prowadzone są cyklicznie: od początku trwania epidemii.

– Takie działania mają na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się koronawirusa i zdyscyplinowanie mieszkańców miasta do zakrywania ust i nosa, a także do zachowania dystansu społecznego – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku.

Marcowe kontrole mają związek ze wzrastającą mocno liczbą nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim, a także kolejnymi zakazami wprowadzanymi przez rząd.

Przypominamy, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich. Sytuacja pandemiczna jest bardzo poważna, dlatego nie należy bagatelizować zagrożenia związanego z koronawirusem.

– Dlatego w najbliższych dniach funkcjonariusze będą podejmować interwencje wobec wszystkich, którzy nie stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa oraz nie zachowują bezpiecznego odstępu – podkreśla oficer prasowy KPP Puck.

Policja pucka i koronawirus: kontrole w terenie

Na jakie miejsca szczególnie zwracać będą uwagę patrole puckiej policji? Przede wszystkim te, gdzie zazwyczaj grupują się ludzie. Mundurowi zwrócą uwagę na to, czy wszyscy stosują się do obowiązujących przepisów. Mundurowi wyczuleni będą też na sygnały od mieszkańców.

– Policjanci będą reagować na każde lekceważące podejście do obowiązujących obostrzeń i uświadamiać społeczeństwo o skali zagrożenia, jakie niesie za sobą epidemia koronawirusa – komentuje Łukasz Brzeziński.

Fot. KPP Puck

Nadmorska Kronika Policyjna na DZIENNIKPUCKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *