Nadmorska Kronika Policyjna. Luty na drogach powiatu puckiego. Policja wystawiła ok. 400 mandatów!

Nadmorska Kronika Policyjna: Ostre żniwa drogówki z KPP Puck. W lutym pucka policja wystawiła prawie 400 mandatów.

R E K L A M A

W lutym 2021 na drogach powiatu puckiego roiło się od policjantów. Mundurowi z puckiej drogówki sprawdzali jak mieszkańcy i przejeżdżający przez ziemię pucką stosują się do przepisów ruchu drogowego.

– Bezpieczeństwo na drodze to sprawa priorytetowa dla policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pucku – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. – Szczególną uwagę mundurowi zwracają m.in. na prędkość, stan trzeźwości kierujących pojazdami oraz stan techniczny pojazdów.

Wyniki drogowych kontroli w powiecie puckim są efektowne. Pucka drogówka wystawiła 395 mandatów, co daje imponującą średnią ok. 14 kar dziennie.

Powiat pucki: ok. 400 mandatów w lutym 2021. Za co najczęściej?

W trakcie lutowych działań puccy policjanci najczęściej karali mandatami tych, którzy przekraczali dopuszczalną prędkość. Te funkcjonariusze wypisali 314 razy.

– Pięciu kierowcom funkcjonariusze zatrzymali na okres 3 miesięcy prawo jazdy, ponieważ przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym – wylicza rzecznik puckiej policji. – Ponadto zatrzymano 36 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci z Pucka zapowiadają, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych. Ku przestrodze amatorom szybkiej jazdy należy dodać, że to właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną większości wypadków śmiertelnych.

Stróże prawa z Pucka badali też trzeźwość na drodze. Tę sprawdzono u blisko 850 osób. Wyniki? Są optymistyczne.

– Dwóch kierujących wsiadło za kierownicę samochodu będąc w stanie nietrzeźwości – informuje policjant.

Do tego udało się złapać dwóch kierowców, którzy mieli sądowe zakazy kierowania. Funkcjonariusze KPP Puck wyeliminowali też czterech, którzy wsiedli za kółko, choć nie mieli uprawnień. 

Nadmorska Kronika Policyjna na DZIENNIKPUCKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *