Powiat pucki i koronawirus: policjanci z Pucka zapowiadają kolejne kontrole. Będą mandaty?

Policja z Pucka apeluje, by przestrzegać obostrzeń związanych z koronawirusem. I zapowiada kolejne kontrole wspólnie z inspektorami sanepidu w Pucku. Gdzie i kiedy możemy się ich spodziewać w powiecie puckim?

Koronawirus nie zniknął i w całej Polsce nadal obowiązują przepisy dotyczące walki z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19 – przypominają mundurowi z KPP Puck.

– Nie podchodźmy do wprowadzonych obostrzeń lekceważąco! Pamiętajmy, że zdrowie nasze i naszych najbliższych zależy w dużej mierze od naszej odpowiedzialnej postawy – apeluje mł. asp. Łukasz Brzeziński, rzecznik prasowy KPP Puck. – Dla naszego wspólnego dobra funkcjonariusze zapowiadają regularne sprawdzenia stosowania się do obostrzeń. Policjantów będzie można spotkać wszędzie tam, gdzie zajdzie potrzeba interweniowania.

Każdego dnia puccy policjanci prowadzą działania poświęcone walce z rozprzestrzenianiem się choroby COVID-19. Funkcjonariusze różnych pionów sprawdzają jak mieszkańcy oraz osoby przebywające na terenie powiatu puckiego stosują się do wprowadzonych obostrzeń.

Apelujemy! Bądźmy odpowiedzialni i stosujmy się do obostrzeń. Pamiętajmy, że priorytetem dla wszystkich powinna być ochrona zdrowia.

Podczas codziennej służby puccy funkcjonariusze sprawdzają, jak mieszkańcy i osoby przebywające na terenie powiatu puckiego stosują się do tych zaleceń. Kontrolowane są m.in. sklepy, inne placówki handlowe, lokale, a także deptaki.

W trosce o życie i zdrowie policjanci codziennie kontrolują też środki komunikacji publicznej i sprawdzają, jak osoby podróżujące komunikacją stosują się do ograniczeń. Ponadto mundurowi kontrolują osoby objęte kwarantanną domową w powiecie puckim i stanowczo reagują w przypadku ujawnienia nieprawidłowości.

– W najbliższych dniach należy spodziewać się dalszych sprawdzeń – zapowiadają w KPP Puck.

NADMORSKA KRONIKA POLICYJNA:

Funkcjonariusze będą prowadzić je samodzielnie, ale też wspólnie z pracownikami sanepidu w Pucku. Policjanci i inspektorzy sanitarni od momentu wprowadzenie obostrzeń sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do zaleceń sanitarnych.

– Ścisłą współpracę w tym zakresie z sanepidem nawiązaliśmy od początku pandemii – zapewnia oficer prasowy puckiej komendy. – Dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców pod każdym względem to wspólna sprawa wszystkich instytucji i służb za nie odpowiedzialnych. Dlatego należy spodziewać się kolejnych działań z urzędnikami tej instytucji.

W ostatnim czasie funkcjonariusze prowadzą działalność profilaktyczną i edukacyjną w stosunku do osób zarządzających sklepami wielkopowierzchniowymi w powiecie puckim. Pojawiają się w takich miejscach niezapowiedzianie i sprawdzają, czy obostrzenia sanitarne są przestrzegane.

– W tym trudnym dla wszystkich czasie apelujemy o odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także inne osoby, które mijamy każdego dnia – podkreśla mł. asp. Łukasz Brzeziński.

Informacje na temat obowiązujących przepisów znaleźć można na stronie polskiego rządu – kliknij TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *