UKS Bliza Władysławo na Mistrzostwach Pomorza 2022 w Gdańsku. Jakub Karbowniczek i Piotr Dodot ze złotem | ZDJĘCIA

Świetny start badmintonistów z UKS Bliza Władysławowo. Jakub Karbowniczek i Piotr Dodot mistrzami województwa pomorskiego. Złoto mają: Adam Fikus, Paweł Oberzig i Marta Czajka.

Aż sześcioro zawodników UKS Bliza Władysławowo zaliczyło udany debiut na mistrzostwach województwa pomorskiego w badmintonie w Gdańsku. Pozostałych czterech potwierdziło swoją wysoką pozycję wśród kadry wojewódzkiej.

– Ogółem wywalczyliśmy dwa tytuły mistrzowskie w grach singlowych i cztery w grach podwójnych – podsumowuje Zbigniew Czajka, trener UKS Bliza Władysławowo. – Niespodzianką okazali się młodzicy, którzy zdominowali podium w deblu.

Jakub Karbowniczek i Piotr Dodot stanęli na najwyższym stopniu, a ich klubowi koledzy Maksymilian Szweda i Szymon Zasada o jeden niżej. Ekipa z Władysławowa również w singlu spisała się bardzo dobrze.

– Maksymilian wywalczył srebro, Jakub i Szymon brąz – mówi trener.

Nie zawiedli też faworyci. Szczególnie Adam Fikus, który okazał mistrzowską formę, pokonując wszystkich rywali w singlu i deblu do lat 13.

– Adam ma szczególne powody do zadowolenia, gdyż właśnie otrzymał zaproszenie od Polskiego Związku Badmintona do udziału w programie szkoleniowym FUTURE BADMINTON TEAM dla zawodników z rocznika 2010 i młodszych – komentuje Zbigniew Czajka. – To wyjątkowe wyróżnienie, gdyż w programie biorą udział najlepsi zawodnicy z Polski.

Równie dobrze na mistrzostwach spisał się Paweł Oberzig zdobywając złoto w singlu w swojej kategorii do lat 17 i złoty w deblu do lat 19. Dwa medale – złoto w deblu i brąz w singlu zdobyła też Marta Czajka.

Mateusz Oberzig musiał zadowolić się srebrnym medalem, po przegranej rywalizacji z deblem w składzie z jego bratem Pawłem Oberzigiem w kat. do lat 19.

Najmłodsi debiutanci Anna Miotk-Czajka i Filip Karbowniczek zagrali wspólnie po raz pierwszy i to od razu w tak prestiżowych zawodach.

– Ich pojedynki, toczone nierzadko ze starszymi nawet o dwa lata przeciwnikami, wypadły całkiem dobrze. Ostatecznie zajęli miejsce od 4 do 6 – ocenia trener. Ponadto Ania, po wygraniu fazy grupowej w singlu, dotarła do ćwierćfinału, ulegając nieznacznie swojej przeciwniczce po trzysetowym pojedynku.

R E K L A M A

UKS Bliza Władysławo na Mistrzostwach Pomorza 2022 w Gdańsku | ZDJĘCIA

Foto. Zbigniew Czajka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *