UKS Bliza Władysławowo: medale w Solcu Kujawskim i kadra Pomorza. Paweł Oberzig trzy razy złoty | ZDJĘCIA

Paweł Oberzig trzy razy zdobył złoty medal dla UKS Bliza Władysławowo. Medale wywalczył też Adam Fikus. i Marta Czajka.

R E K L A M A

Niesamowity Paweł Oberzig ponownie popisał się hat-trickiem, uzyskując trzy złote medale we wszystkich grach. Tym razem szczęśliwym dla niego okazał się krajowy turniej badmintona w Solcu Kujawskim.

– Sukces Pawła poprzedziły występy w innych turniejach, w tym w Luboniu (wielkopolskie) i w Bieruniu (śląskie), a także w Mistrzostwach Polski Województw Drużyn Mieszanych w Białymstoku, gdzie reprezentacja młodzików z Pomorza z jego udziałem, otarła się o podium, zajmując ostatecznie czwarte miejsce – wylicza trener Zbigniew Czajka.

Oprócz Pawła Oberziga w Solcu Kujawskim zagrali też inni zawodnicy UKS Bliza Władysławowo. Adam Fikus dwukrotnie stawał na drugim stopniu podium w singlu i deblu a Marta Czajka, rywalizując ze starszymi koleżankami w kategorii do lat 15, zakończyła swój występ na ćwierćfinale w singlu.

– Pierwsze tegoroczne sukcesy napawają optymizmem na przyszłość – ocenia szkoleniowiec z Władysławowa.

Wraz z rozpoczęciem ferii zimowych, członkowie kadry wojewódzkiej Blizy wzięli udział w zimowym obozie sportowym. Dla pozostałych klub zorganizował dodatkowe treningi, które odbywały się dwa razy dziennie.

– Do południa zwykle pracowano nad motoryką, natomiast po południu doskonalono technikę – mówi Zbigniew Czajka. – Dla urozmaicenia wprowadzano różne formy aktywności ruchowej, jak też zajęcia o charakterze integracyjnym. Pomimo zmęczenia, pozytywny nastrój nie opuszczał ćwiczących.

UKS Bliza Władysławowo: medale w Solcu Kujawskim i kadra Pomorza | ZDJĘCIA

Foto. Zbigniew Czajka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *