Władysławowo. Festiwal badmintona – gry rodzinne 2022. Zaprosili na święto sportu | ZDJĘCIA

Badminton w powiecie puckim rozwija się prężenie. UKS Bliza Władysławowo zaprosiła fanów tej dyscypliny na Festiwal badmintona – gry rodzinne 2022.

Sportowa rywalizacja dziecka z mamą, tatą czy rodzeństwem jest możliwa za sprawą badmintona. Trenerzy UKS Bliza Władysławowo wspólnie z Powiatowym Ośrodkiem Sportu Młodzieżowego w Pucku, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji we Władysławowie, gminą Władysławowo, miastem Hel i Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji w gminie Puck wpadli na pomysł zorganizowania „Festiwalu badmintona gry rodzinne”. We Władysławowie odbył się na hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 we Władysławowie.

– Gry rodzinne przed laty wymyślił i organizował Norbert Górski z Helu, który spopularyzował tę dyscyplinę sportu – przypomina Zbigniew Czajka, trener UKS Bliza Władysławowo.

Obecnie największym zainteresowaniem cieszy się ona we Władysławowie, ale on sam był jednym z pomysłodawców kontynuowania rodzinnego grania w obecnej festiwalowej formule.

We Władysławowie do rywalizacji stanęło blisko 60 osób, z których najmłodsze zagrały w kategorii do lat 7, a nieco starsze do lat 11. To głównie im dedykowano ten turniej z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka we Władysławowie.

– Najstarszy uczestnik miał ponad sześćdziesiąt lat, chociaż tak „na oko” wyglądał dużo młodziej – informują w klubie we Władysławowie. – Jednak wszyscy mieli równe szanse zagrania w kategorii open, gdzie wiek nie stanowił ograniczenia.

Dla dzieci zorganizowano dodatkowe atrakcje i zabawy, w których najwięcej emocji wywołało odbijanie lotki na największą ilość uderzeń. Zwyciężyła Kasia Kohnke z Helu, która też nie miała sobie równych w grze pojedynczej w kategorii do lat 11. Drugie miejsce zajęła Hania Kowalska, a na trzecim uplasowała się Oliwka Walo.

W grze podwójnej „open A” zwyciężyli Igor i Robert Kowalscy, a w „open B” Piotr Dodot i Łukasz Kneba.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa.

– Wyróżniono najmłodszego i najstarszego zawodnika – wylicza Zbigniew Czajka. – Przyznano nagrody za grę fair play, dla największego wojownika, za ambitną grę i za sam udział, co sprawiło, że nikt nie czuł się przegrany.

R E K L A M A

Władysławowo. Festiwal badmintona – gry rodzinne 2022 | ZDJĘCIA

Foto. Zbigniew Czajka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *