Powiat pucki, szczepienia przeciwko COVID-19 (raport 3.02.2021, środa). Dziś ruszyli z kopyta. Ponad 150 dawek

Dziś w powiecie puckim przeciwko COVID-19 zaszczepiono trzy razy więcej osób niż wczoraj. Drugą dawkę szczepionki otrzymało ponad 60 mieszkańców.

R E K L A M A

Po wczorajszym dość niemrawym starcie szczepień przeciwko COVID-19 w powiecie puckim, dziś – jak raportuje sanepid w Pucku – zaszczepiono u nas 151 nowych osób.

Czterokrotnie wzrosła też liczba mieszkańców powiatu puckiego, która otrzymała drugą dawkę antycovidowej szczepionki (66 obywateli).

Na ziemi puckiej na COVID-19 zaszczepiono łącznie 1368 osób (a drugą dawką: 226).

Według rządowego raportu krzywa nowych szczepień przeciwko COVID-19 w powiecie puckim dziś wyraźnie rośnie (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Jak zgłosić się na szczepienia przeciwko COVID-19 w powiecie puckim?

Jak informuje MInisterstwo Zdrowia, osoby w wieku 18-69 lat od 15 stycznia mogą zgłosić chęć zaszczepienia się przeciw COVID-19 przez formularz online.

– W momencie, kiedy szczepienia będą dostępne dla Twojej grupy – dostaniesz maila – informuje MZ.

Wchodzimy na ministerialną stronę (jest TUTAJ), gdzie wypełniamy formularz: podając imię i nazwisko, numer PESEL, adres mailowy, kod pocztowy i opcjonalnie numer telefonu.

Koronawirus w powiecie puckim i szczepienie w liczbach (oraz na Pomorzu):

Na mejla podanego w formularzu otrzymamy wiadomość z prośbą o potwierdzenie zgłoszenia. Klikamy, w tym momencie formularz zostaje zarejestrowany.

– Kiedy ruszy rejestracja na szczepienia dla Twojej grupy, dostaniesz wiadomość mejlową z informacją, że masz już wystawione e-skierowanie – wyjaśniają w Ministerstwie. – Wtedy będziesz mógł się zarejestrować na konkretny termin.

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szpital Pucki – to już tzw. placówka covidowa:

Fot. Katja Fuhlert z Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *