Żarnowiec: oddali krew dla ks. Krzysztofa Stachowskiego. I to tłumnie! W gminie Krokowa zadebiutowało 32 krwiodawców

Kolejna akcja zbiórki krwi, którą zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi w Pucku. Dziś oddawano ją dla proboszcza z Żarnowca, ks. Krzysztofa Stachowskiego.

R E K L A M A

Mobilny pobór krwi w Żarnowcu, przy we współpracy ze starostą puckim Jarosławem Białkiem zorganizował Klub Honorowych Dawców Krwi w Pucku. Akcję, która pierwotnie miała odbyć się w poprzednim tygodniu, nie z winy naszych krwiodawców musiano przełożyć na początek lutego.

Zmiana terminu nie wpłynęła na frekwencję.

– Do akcji przystąpiły 74 osoby (32 po raz pierwszy!!!), z czego tym bezcennym darem podzieliło się 55 krwiodawców – wyliczają w puckim klubie HDK. – W rezultacie na rzecz przeprowadzonej akcji zebraliśmy, uwaga, 24,750 litrów krwi!

Donacje trafiły do potrzebującego krwi ks. Krzysztofa Stachowskiego, proboszcza w Żarnowcu, który chory na koronawirusa leży w szpitalu w Wejherowie.

Z całego serca dziękujemy wszystkim krwiodawcom za tak cudowną frekwencję, paniom, które obsługiwały dawców z ramienia Starosty oraz oczywiście całej obsłudze ambulansu RCKiK w Gdańsku. Byliście dzisiaj wspaniali, Wasza postawa jest bezcenna. Serdecznie dziękujemy!

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *