Koronawirus, powiat pucki (raport 3.02.2021, środa). Dużo zakażonych, dużo nowych testów

Mocny wzrost nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim. COVID-19 ma 20. osób. Na ziemi puckiej nikt dziś nie zmarł.

R E K L A M A

Po wczorajszym wzroście nowych przypadków koronawirusa w powiecie puckim dziś znowu notujemy skok, i do tego bardzo wyraźny. W środę przybyło u nas 20. nowych osoby z COVID-19. To o 13 więcej niż w pierwszy wtorek lutego.

Łącznie mamy już ponad 4,3 tys. (dokładnie 4333) zakażonych koronawirusem w powiecie puckim.

Nie mamy dziś żadnych zgonów, o których informuje sanepid w Pucku. Przypomnijmy, że łącznie mamy 90. ofiar koronawirusa w powiecie puckim.

Koronawirus w powiecie puckim (oraz na Pomorzu):

Jak podaje pucki sanepid, w powiecie puckim kwarantanną objętych jest 560 mieszkańców (58 mniej niż dzień wcześniej).

Na ziemi puckiej wykonano 113 testów na COVID-19 (+73 w porównaniu do poprzedniego dnia); 24 z nich dało pozytywne wyniki (+16).

Według rządowego raportu krzywa nowych zakażeń koronawirusem w powiecie puckim dziś znowu podskoczyła (kliknij obrazek i zobacz nasz interaktywny raport):

Koronawirus w powiecie puckim i na Pomorzu – wskaźnik zakażeń. Jak jest dziś?

Przypomnijmy, że wskaźnik podawany w raporcie o koronawirusie przeliczany jest na każde 10 tysięcy mieszkańców.

Na Pomorzu sytuacja podobna jak w powiecie puckim: wskaźnik mocno rośnie i aktualnie sięgnął wartości 2,76. Jest jednym z wyższych w Polsce (wczoraj był na poziomie 1,39).

Co oznacza, że obecnie w województwie pomorskim odnotowujemy dzień ze wzrostem: liczba nowych koronawirusowych zakażeń wynosi: 647. To o ok. 320. więcej niż mieliśmy dzień wcześniej (wówczas było ich 326).

Na ziemi puckiej wskaźnik zakażeń dziś mocno podskoczył. Dziś jego wartość to: 2,29. Wczoraj był dość niski i wynosił: 0,8.

W środowym raporcie czytamy, że kolejny dzień rośnie ilość pomorskich zgonów. Dziś odnotowano 17. przypadków (dzień wcześniej było ich 11).

17 osób miało choroby współistniejące z COVID-19. 3. poniosły śmierć „wyłącznie z powodu COVID” – jak informuje rządowy raport.

Szpital Pucki – to już tzw. placówka covidowa:

fot. SJ Objio

One thought on “Koronawirus, powiat pucki (raport 3.02.2021, środa). Dużo zakażonych, dużo nowych testów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *