Wypadek w Pucku. Potrącili rowerzystę na drodze do Żelistrzewa. Mężczyzna trafił do szpitala | ZDJĘCIA

Nadmorska Kronika Policyjna: na ul. Wojska Polskiego w Pucku kierowca Volkswagena potrącił 44-letniego rowerzystę. Mężczyzna trafił do szpitala. Policjanci przestrzegają użytkowników dróg.

R E K L A M A

Do wypadku w Pucku na ul. Wojska Polskiego (droga do Żelistrzewa) doszło rano, po godz. 8. Jadący Volkswagenem kierowca nie zachował ostrożności podczas wyprzedzania rowerzysty.

– 44-latek w wyniku zderzenia został przewieziony do szpitala na dalsze badania – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku.

Sprawą zajmą się śledczy, którzy będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności tego wypadku.

Przypomnijmy, że na ruchliwej trasie między Puckiem i Żelistrzewem, gdzie często można spotkać rowerzystów, nie ma dla nich osobnej ścieżki. Wprawdzie od Pucka jest chodnik, ale kończy się mniej więcej na wysokości ogródków działkowych.

Dalszą część drogi trzeba pokonać, jadąc razem z samochodami: osobówkami, autobusami i ciężarówkami. Co, jak widać, nie zawsze jet bezpieczne.

Listopadowy wypadek w Pucku sprawił, że policjanci zwracają uwagę kierowców na bezpieczeństwo podczas jazdy rowerem.

Zmieniające się warunki pogodowe utrudniają jazdę i wpływają na naszą szybkość reakcji. Dlatego dla własnego bezpieczeństwa warto nosić kask oraz odblaski nawet w terenie zabudowanym. Pamiętajmy również o ostrożności i zasadzie ograniczonego zaufania.

mł. asp. Łukasz Brzeziński

Jak podkreślają policjanci z Pucka, to zdarzenia pokazało dobitnie, że rowerzyści i piesi w konfrontacji z samochodem są praktycznie bezbronni.

– Dlatego prowadząc samochód, zwracajmy szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Chwila nieuwagi, roztargnienie czy łamanie przepisów ruchu drogowego mogą doprowadzić do tragedii. Ważne jest również, by niechronieni uczestnicy ruchu drogowego byli widoczni na drodze. Dlatego pamiętajmy o używaniu odblasków nawet w mieście, w myśl przepisów obowiązkowe jest noszenie elementów odblaskowych, gdy poruszamy się w terenie niezabudowanym oraz poboczem po nieoświetlonych drogach – komentuje rzecznik puckiej policji.

Puck: wypadek na ul. Wojska Polskiego (droga do Żelistrzewa)

fot. Szymon BoczyńskiDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *