Żelistrzewo: wypadek na ul. Puckiej. Kierowca z kartuskiego staranował motocykl. Był pijany | ZDJĘCIA

Nadmorska Kronika Policyjna: 31-letni kierowca z powiatu kartuskiego wpadł na 27-latka z powiatu puckiego na Suzuki. Nie miał prawka, ale miał promile.

R E K L A M A

Dużo szczęścia miał 27-latek z powiatu puckiego, który w niedzielę (11.07.2021) przejeżdżał przez Żelistrzewo. Na ul. Puckiej nagle wpadł w niego osobowy Ford. Jak doszło do kolizji na drodze w gminie Puck?

Kierowca Forda, 31-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, skręcał w lewo, na parking tutejszego sklepu. W tym czasie z przeciwka jechał nasz mieszkaniec na swoim motocyklu Suzuki.

Na szczęście obu panom nie stało się nic poważnego.

– Mundurowi zabezpieczyli miejsce zdarzenia, sporządzili protokoły oględzin pojazdów i miejsca zdarzenia – mówi st. post. Monika Mularska, rzecznik prasowy KPP w Pucku.

Pucka policja standardowo przebadała kierowców na obecność alkoholu w ich organizmach. I okazało się, że gość z powiatu kartuskiego wpadł w jeszcze większe kłopoty.

31-letni kierowca Forda miał ponad pół promila alkoholu we krwi, ponadto nie posiadał on uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna został zatrzymany, a za popełnione przestępstwo stanie przed sądem.

mówi rzecznik puckiej policji.

Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wypadek w Żelistrzewie, ul. Pucka – 11.07.2021

Fot. Maria Służewska-Gębka

Nadmorska Kronika Policyjna na DZIENNIKPUCKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *