Puck. Niemcy z Trier-Saarburg przywieźli dary Ukraińcom w powiecie puckim. Pomogli im uczniowie PCKZiU w Pucku | ZDJĘCIA

Ponad tona darów dla Ukraińców w powiecie puckim przyjechała do Pucka. Prezent, przez Szpital Pucki, trafi też na Ukrainę.

R E K L A M A

Dary dla Ukraińców w powiecie puckim, które przyjechały pod koniec tygodnia do Pucka, przywiozła delegacja powiatu Treir-Saarburg w Niemczech. Pomoc humanitarna to część wspólnej akcji partnerów – powiatów puckiego i niemieckiego, którzy chcą wesprzeć obywateli Ukrainy poszkodowanych przez wojnę z Rosją.

Główną ideą pomocy było zgromadzenie i przekazanie profesjonalnych środków medycznych, które przy pomocy Szpitala Puckiego zostaną przekazane bezpośrednio na Ukrainę. Ale w transporcie z Niemiec znalazło się dużo więcej. W sumie do Pucka trafiła ponad tona darów, w których rozładowaniu pomogli wolontariusze z uczniowie klasy 3 TLP Powiatowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku.

Na ponad 5 europaletach zgromadzono opakowania z: lekami, opatrunkami, antybiotykami, witaminami, roztworami fizjologicznymi. Do tego znalazły się zabawki dla dzieci i artykuły higieniczne dla uchodźców z Ukrainy przebywających w powiecie puckim.

Dodatkowo Niemcy z Trier-Saarburg przywieźli ekstra wyposażenie, które potrzebne będzie do otwierania kolejnych ośrodków dla przyjezdnych (czajniki bezprzewodowe, suszarki do prania, kosze na pranie i podobne artykuły domowe).

(dalsza część materiału pod galerią)

Puck. Niemcy z Trier-Saarburg pomogli Ukraińcom w powiecie puckim | ZDJĘCIA

Foto. Powiat Pucki

W Pucku podkreślają niesamowitą akcję przyjaciół z Niemiec.

– Jest to wielka i nieoceniona pomoc, którą, warto nadmienić, nasi partnerzy zorganizowali w zaledwie kilka dni – komentują w Starostwie Powiatowym w Pucku.

Wizyta w Pucku dla Niemców była też okazją do odwiedzin obiektów przyjmujących uchodźców i podzielenia się wiedzą związaną z tworzeniem punktów recepcyjnych i punktów tymczasowego pobytu w powiecie Trier-Saarburg.

– Przedstawiciele Powiatu Puckiego wzięli również udział w wideokonferencji poświęconej sytuacjom kryzysowym i pomocy humanitarnej z nowym Starostą powiatu Trier-Saarburg Stefanem Metzdorfem – informują w starostwie w Pucku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *