Puck. Szpital na weekend ogranicza nocną opiekę zdrowotną. Na dyżurze pielęgniarki zamiast lekarzy

Szpital Pucki bez nocnej opieki od 11 lutego do 14.02.2022. – Na zaistniałą sytuację ma wpływ wzrost zachorowań wśród personelu medycznego – tłumaczą w Szpitalu Puckim,

R E K L A M A

Szpital Pucki wprowadza ograniczenia w świadczeniu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej przez weekend 11-14.02.2022. Ograniczenia potrwają do poniedziałku rano do godz. 8 rano.

– Szanowni Państwo, z przykrością informujemy, że pomimo wielu starań (…) Nocna i Świąteczna Opieka Zdrowotna będzie funkcjonowała jedynie w trybie dyżurów pielęgniarskich – czytamy w oficjalnym komunikacie.

Problemy z obsadą to efekt koronawirusa w Szpitalu Puckim. Pozytywny wynik testu miał jeden z lekarzy dyżurujących w ramach NiŚOZ (tzw. NOCH), który został poddany izolacji. Na jego miejsce nie było zastępstwa.

– Za utrudnienia przepraszamy. Pacjenci w stanie zagrożenia zdrowia i życia uzyskają pomoc w Izbie Przyjęć Szpitala Puckiego – zapewniają w Pucku.

Na jak długo ograniczone będzie działanie nocnej opieki w Szpitalu Puckim? Na pewno na czas drugiego weekendu w lutym 2022. I nie wiadomo co będzie później, bo placówka medyczna w powiecie puckim szuka lekarzy. Trzeba na bieżąco śledzić sytuację.

Foto. Szpital Pucki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *