Puck. 6 rocznica śmierci ks. Jana Kaczkowskiego. Puckie Hospicjum organizuje bardzo aktywne obchody!

Zobacz Puck oczami ks. Jana Kaczkowskiego. Questing: „Życie na pełnej petardzie! Opowieść o bliskości”, czyli aktywne obchody 6. rocznicy śmierci Jana Kaczkowskiego.

R E K L A M A

Już 6 lat mija od śmierci pomysłodawcy i założyciela Puckiego Hospicjum pw. św. Ojca Pio, ks. Jana Kaczkowskiego. Postać ta na stałe wpisała się w pamięć lokalnej społeczności, nie tylko za sprawą dorobku swojej pracy na rzecz chorych i ich bliskich, ale też niebywałej osobowości i posiadanej charyzmy.

Rocznica śmierci ks. Jana Kaczkowskiego przypada 28 marca, jednak tegoroczne obchody rozpoczną się już pierwszego dnia wiosny.

– W tym roku Puckie Hospicjum zachęca do tego, by wspomnieć postać ks. Jana aktywnie i na świeżym powietrzu – questingiem pt. „Życie na pełnej petardzie! Opowieść o bliskości” – informują w Puckim Hospicjum.

Questing to edukacyjna gra terenowa, dla każdego bez względu na wiek. Dzięki ciekawym zadaniom podejmowanym w terenie, uczestnicy zdobywają wiedzę o regionie, poznają jego historię, kulturę i przyrodę.

– Mimo, że ks. Jana nie ma już z nami, udział w questingu pozwoli poczuć się jakby był tuż obok- zapewniają organizatorzy zabawy. – Szlak questu prowadzi bowiem przez zakątki Pucka, którymi niegdyś podążał sam ks. Jan. Co więcej, to on jest narratorem gry terenowej „Życie na pełnej petardzie! Opowieść o bliskości”.

Questing będzie można realizować przez cały rok, jednak dla wszystkich, który wykonają go w tygodniu rocznicowym (21-28 marca) Puckie Hospicjum przygotowało prezent w postaci książek autorstwa ks. Jana Kaczkowskiego.

Ulotki potrzebne do wykonania gry będą dostępne bezpłatnie od 18 marca:

  • w recepcji Puckiego Hospicjum w godz. 9:00-19:00
  • w Punkcie Informacji Turystycznej na Starym Rynku w Pucku w godz. 11:00-15:00.

Odkryj Puck z nowej perspektywy, poznaj nieznaną dotąd historię i zobacz dokąd Cię zaprowadzi!

Więcej informacji w wydarzeniu na Facebooku Puckiego Hospicjum.

ks kaczkowski Rocznica śmierci Questing puckie hospicjum
Fot. Puckie Hospicjum

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *