Karwieńskie Błoto II: ratownicy dostali torbę. Jest nowa, bo to prezent od KRUS w Gdańsku | ZDJĘCIA

Szczęśliwy finał bulwersującej kradzieży na plaży w Karwieńskim Błocie II, gdzie okradziono ratowników. Ratownicy z gminy Krokowa mają torbę R1, bo… kupił ją KRUS w Gdańsku.

R E K L A M A

Torba ratownicza zaginęła ratownikom z plaży w Karwieńskim Błocie II w dziwnych okolicznościach. Sprawcy włamali się nocą do budki, skąd zabrali część wyposażenia. Zniknęła m.in. torbaa R1, bez której WOPR nie może udzielać pomocy na odpowiednim poziomie.

Dlatego nad kąpieliskiem przy wejściu na plażę nr 11 w Karwieńskim Błocie Drugim zawisło widmo zamknięcia. I rzeczywiście, na plaży ratowników nie było.

Na szczęści wymuszona przerwa była krótka i trwała jeden dzień, bo torbę ratownikom udało się przywrócić.

Wszystko za sprawą interwencji Marcina Drewy, dyrektora Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Gdańsku.

To za jego sprawą nowa torba R1 trafiła na bałtycką plażę, a strzeżone kąpielisko w Karwieńskim Błocie II mogło zostać ponownie uruchomione z WOPR-owską obsadą.

– Instytucja, którą kieruje Pan Marcin zaledwie w ciągu jednego dnia przekazała ratownikom nową torbę z medycznym sprzętem — komentują na Facebooku urzędnicy ze Starostwa Powiatowego w Pucku.

POLECAMY:

W Pucku przypominają, jak ważne jest to, by w czasie wakacji ludzie z WOPR mieli pod ręką sprzęt do ratowania zdrowia i życia.

– Serdecznie dziękujemy za pomoc i interwencję. Na wybrzeżu Morza Bałtyckiego trwa pełnia sezonu turystycznego, a bezpieczeństwo mieszkańców i przyjezdnych to podstawa – komentują urzędnicy.

Z podziękowaniami za niespodziewaną i natychmiastową pomoc pospieszył też Jarosław Białk. Starosta pucki nie krył, że postawa szefa KRUS w Gdańsku to szlachetny czyn.

Po raz kolejny udowodnił Pan swoje zaangażowanie w sprawy społeczne i bezpieczeństwo mieszkańców oraz turystów wypoczywających na plażach Powiat Pucki!

starosta Jarosław Białk

Choć wciąż nie wiadomo gdzie może być ta skradziona nocą “er jedynka”. Tu sprawę badają i wyjaśniają funkcjonariusze KPP Puck.

Strzeżone kąpielisko, Karwieńskie Błoto – ratownicy mają torbę. Prezent od KRUS w Gdańsku

Fot. s

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *