Nowoczesny EduKampus przy PCKZiU Puck. To strefa do nauki i relaksu na świeżym powietrzu. Sprawdza się? | FOTO

Prawie 1 milion zł kosztował EduKampus przy PCKZiU Puck. Jak strefa do nauki i relaksu wygląda w praktyce? Sprawdził to sam starosta Jarosław Białk.

R E K L A M A

EduKampus przy PCKZiU w Pucku to jedna z najświeższych inwestycji edukacyjnych w powiecie puckim i też nie najtańsza, bo kosztowała ok. 1 mln złotych. Na szczęście Starostwo Powiatowe w Pucku nie musiało całej sumy wykładać ze swojego budżetu, bo kompleks przy ulicy Kolejowej na terenie dawnego puckiego oxfordu powstał z pomocą środków unijnych.

Tu kasę wyłożyło Stowarzyszenie Północnokaszubska Lokalna Grupa Rybacka, które na terenie ziemi puckiej dysponuje kasą w ramach programu “Rybactwo i morze”. PLGR przekazała 300 tysięcy (z niezbędnych 900 tys.) na zagospodarowanie terenu wokół szkoły.

Czym jest EduKampus w Pucku?

EdkuKampus przy ul. Kolejowej w Pucku przede wszystkim miejsce do relaksu na świeżym powietrzu, które też poprawia estetykę wokół budynków, w których mieszczą się PCKZiU Puck i biura Starostwa Powiatowego w Pucku. Ale nie tylko na walorach estetycznych poprzestano.

– To też elementy edukacyjne, które moim zdaniem są ciekawe nie tylko dla uczniów naszej szkoły, ale też dla mieszkańców Pucka – mówi starosta Jarosław Białk.

W ciepłe i słoneczne majowe południe – gdy uczniowie wrócili już do stacjonarnej nauki – samorządowiec miał okazję sam sprawdzić, czy EduKampus w Pucku to dobra inwestycja. Ewentualne obawy szybko się rozwiały.

Edukampus przy PCKZIU w Pucku spełnia swoją funkcję – z zadowoleniem ocenił starosta Jarosław Białk. – Nowa strefa edukacyjno-rekreacyjna służy dokładnie temu do czego została stworzona – to miejsce do wypoczynku i nauki na świeżym powietrzu. Zdaje egzamin na 5 – sam sprawdziłem

PCKZiU w Pucku przeszło gruntowne zmiany w ostatnich latach. Budynki m.in. ocieplono, wymieniono stolarkę, a w dawnych warsztatach ZSZ Puck powstało kilkanaście nowoczesnych pracowni.

Edu-Kampus przy Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku:

Fot. Powiat Pucki

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *