Klif Chłapowo – Wikęd GOSRiT Luzino 3:1 (1:1). Pierwszy mecz w klasie Junior B2 i wygrana. Bramki: Nikodem Sobolewski i Mateusz Styn | ZDJĘCIA

Klif Chłapowo w klasie Junior B2 wygrywa pierwszy mecz na swoim boisku w sezonie 2022/2023. Trener Arkadiusz Labudda może być zadowolony, choć problemów na boisku nie brakowało.

Drugi mecz i zwycięstwo na swoim boisku. Klif Chłapowo ma powody do sportowego zadowolenia.

– Miniony weekend możemy zaliczyć to udanych. Bardzo dobrze zaprezentowała się nasza ekipa juniorów, która w ramach drugiej kolejki ligowej klasy Junior B2 podejmowała GOSRiT Wikęd Luzino – relacjonują na swoim fanpejdżu piłkarze z gminy Władysławowo. – Duże podziękowania dla naszych sponsorów oraz partnerów! Bez Waszego wsparcia nie moglibyśmy realizować naszych wspólnych celów.

Jak wyglądał mecz oczami trenera Arkadiusz Labuddy?

Od początku konsekwentnie realizujemy przedmeczowe założenia. Odpychamy rywala od naszej bramki i sprawiamy, że gra toczy się głównie na jego połowie. To owocuje bramką, którą głową, po doskonałym dośrodkowaniu Mateusza Styna, zdobywa Nikodem Sobolewski. Kontrolujemy grę do momentu feralnego zdarzenia na kilka minut przed przerwą, gdy dochodzi do zderzenia dwóch naszych zawodników; bramkarza i środkowego obrońcy. W konsekwencji tracimy bramkę i na kilka minut Mateusza Hintzke. W oczekiwaniu na jego powrót w nasze szeregi wkrada się nieco chaosu. Goście dochodzą do kilku sytuacji, których na szczęście nie wykorzystują. Do przerwy 1:1.

Po niej wracamy do odpowiedniego stylu gry i uzyskujemy ponownie przewagę w grze. Efektem jest rzut karny, podyktowany po faulu na naszym zawodniku, pewnie wykorzystany przez Nikodema Sobolewskiego. W końcówce rywali dobija grający dobre zawody Mateusz Styn. Wygrywamy 3:1 i pierwsza wygrana z Luzinem stała się faktem.

Za ten mecz cały zespół zasłużył na wielkie słowa uznania. Większość założeń drużynowych jak i indywidualnych realizowaliśmy bardzo dobrze. Zarówno pierwszy skład jak i zmiennicy wznieśli się na wyżyny swoich umiejętności. Brawo!