Muzeum Ziemi Puckiej (znowu) otwiera się w maju 2021. Co zobaczymy w kamienicy, szpitaliku i zagrodzie w Nadolu?

Od maja 2021 Muzeum Ziemi Puckiej znowu otwarte dla zwiedzających. Przez koronawirusa nie będzie tłumnie. Ale na pewno ciekawie, zapewniają historycy z Pucka.

R E K L A M A

We wtorek 4 maja Muzeum Ziemi Puckiej w swoich progach na powrót przywita zwiedzających.

– Od wtorku czynne będą trzy oddziały tj. „Kamienica Mieszczańska” przy Starym Rynku 28 w Pucku, „Szpitalik” przy ulicy Wałowej 11 w Pucku oraz skansen „Zagroda Gburska i Rybacka” w Nadoluwyliczają w MZP.

Każdy może obejrzeć stałe ekspozycje, ale puccy muzealnicy przygotowali też nowości. To aż dwie wystawy czasowe.

W oddziałach obowiązują limity zwiedzających mogących jednocześnie przebywać na wystawach stałych i czasowych: Kamienica Mieszczańska – 15 osób, Szpitalik – 20, Zagroda Gburska i Rybacka – 30.

Pierwsza poświęcona jest ubiegłorocznej rocznicy: 50-leciu Muzeum Ziemi Puckiej, które przypadło na 2020 rok. jej autorkami są kustoszki puckiego muzeum, Joanna Grochowska oraz Barbara Kos- Dąbrowska.

– Z tej okazji przygotowaliśmy wystawę poświęconą muzealnictwu na Ziemi Puckiej – „50 lat Muzeum Ziemi Puckiej, 100 lat Muzealnictwa na Ziemi Puckiej” – informują w MZP.

Druga ekspozycja w Pucku w jest „Rzecz o prądzie i nie tylko”, za stworzenie której odpowiada adiunkt muzealny Kamila Tucholska.

– To wystawa, która pokrótce wyjaśnia kwestie elektryczności i pokazuje ewolucję wybranych przedmiotów codziennego użytku – opisują w muzeum. – Serdecznie zapraszamy do zwiedzania!

Muzeum Ziemi Puckiej będzie otwarte, ale wciąż obowiązują regulacje związane z koniecznością utrzymywania reżimu sanitarnego. Dlatego przed wejście na teren obiektów w Pucku i Nadolu trzeba mieć ze sobą maseczkę.

Wystawy w Muzeum Ziemi Puckiej – maj 2021:

Fot. Muzeum Ziemi Puckiej im. Floriana Ceynowy

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *