Powiat pucki i koronawirus. Nie nosisz maseczki? To uważaj, policja z Pucka i sanepid zapowiadają kontrole

Nadmorska Kronika Policyjna: Będą wzmożone kontrole policji i inspektorów sanepidu z Pucka. Nie nosisz maseczki na ulicy, w sklepie, autobusie? – Licz się z konsekwencjami – przestrzega pucka policja.

R E K L A M A

Policjanci z Pucka będą skrupulatniej kontrolować to, czy nosimy maseczki w przestrzeni publicznej: sklepach, autobusach, a nawet na ulicach. Funkcjonariusze patrolujący ulice sprawdzają jak mieszkańcy powiatu puckiego respektują obowiązujące nakazy, zalecenia i obostrzenia. 

W związku z rosnącą falą zakażeń nie będzie pobłażania dla osób świadomie łamiących przepisy.

– Policjantów można spotkać na ulicach, w środkach komunikacji miejskiej, targowiskach, i sklepach – wylicza mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. – Są przede wszystkim tam, gdzie może być w jednym miejscu więcej osób. Funkcjonariusze obserwują i reagują na przypadki naruszenia prawa. 

Najskuteczniejszą metodą walki z pandemią pozostaje dystans społeczny, zasłanianie ust i nosa i częsta dezynfekcja rąk. Zasłanianie ust i nosa pozwala uchronić przed wirusem siebie, ale także innych. W tych trudnych czasach trzeba wykazać się odpowiedzialnością za siebie i innych.

Mundurowi przyjrzą się też temu jak przepisy m.in. odnośnie noszenia maseczek respektuje branża hotelarska, siłownie i kluby fitness.

– W najbliższym czasie można spodziewać się kontroli, które stróże prawa będą przeprowadzać wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz innych podmiotów uprawnionych do tego typu kontroli – zapowiada rzecznik puckiej policji.

To nie pierwsza tego typu akcja policjantów z Pucka, którzy od początku pandemii wspólnie z innymi służbami dbają o przestrzeganie przepisów i obostrzeń. Wcześniej były m.in. kontrole w hotelach, siłowniach oraz sklepach, a także akcje informacyjne m.in. na plażach Władysławowa czy Jastarni oraz na molo w Pucku.

Nadmorska Kronika Policyjna na DZIENNIKPUCKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *