Policjanci z Pucka przypominają: wychodzisz z psem? To go pilnuj, bo inaczej mandat do 1000 złotych

Nadmorska Kronika Policyjna: nie pilnujesz psa na spacerze w powiecie puckim? To uważaj, ostrzegają dzielnicowi, bo grozi za to kara grzywny do tysiąca złotych.

R E K L A M A

Mieszkańcy powiatu puckiego, którzy wychodzą z psami na spacer, muszą uważać na swoje czworonożne pupile i ich zachowanie. Jeśli psiaki zaczną sprawiać kłopoty, ich właściciele mogą się liczyć z finansowymi lub prawnymi konsekwencjami. A te nie są najniższe.

Dzielnicowi powiatu puckiego przypominają, że to na właścicielu czworonoga spoczywa odpowiedzialność za swojego pupila – mówi mł. asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. – Pamiętajmy, że nasze zaniedbania mogą być tragiczne zarówno dla psów, jak i dla osób postronnych.

Niezachowanie zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze grzywny do 1000 złotych albo karze nagany.

KPP Puck

Wychodząc poza swoją posesję z psem, musimy dołożyć wszelkich starań i wykazać szczególną troskę, aby zwierzę nie pozostawało bez opieki.

– A w szczególności nie biegało bez nadzoru po terenach ogólnodostępnych i uczęszczanych przez inne osoby – podkreśla rzecznik puckiej policji.

Posiadanie psa (lub innego zwierzęcia) w domu to nie tylko przywilej i radość z opieki, ale też konieczność zachowania bezpieczeństwa i środków ostrożności – zwłąszcza gdy opuszczamy z nim swoje mieszaknie lub dom. Do tego obligują nas przepisy prawne (konkretnie art. 77 kodeksu wykroczeń.).

Jak przypominają policjanci z Pucka, gdy wyprowadzamy np. psa, automatycznie ponosimy pełną odpowiedzialność za zachowanie swojego zwierzęcia.

Nadmorska Kronika Policyjna: na co uważać podczas spacerów?

Zasady przy wyprowadzaniu psów są klarowne i warto o nich pamiętać. Garść porad podsuwają mundurowi z KPP Puck:

  • w trakcie spaceru trzymajmy swojego pupila na smyczy, jeśli pies, może być szczególnie niebezpieczny – właściciel ma obowiązek przestrzegania maksymalnych środków ostrożności, tj. trzymania psa na smyczy i w kagańcu,
  • nie wypuszczajmy psów z domu bez opieki, nie zwalniajmy ich ze smyczy w miejscach publicznych,
  • nie pozwólmy, aby zwierzęta przebywały w miejscach zabaw dla dzieci,
  • pamiętajmy o obowiązku szczepień swojego psa,
  • zabezpieczmy odpowiednio ogrodzenie posesji, jak i kojec, w którym zwierzę się znajduje, tak aby nie mógł się przez nie przedostać.

Nadmorska Kronika Policyjna na DZIENNIKPUCKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *