Żelistrzewo. Rozpoczyna się 2. Bajkowy Plener Rzeźbiarski | ZDJĘCIA

Dziewięcioro artystów w Żelistrzewie będzie rzeźbić postacie z komiksowej serii “Kajko i Kokosz”. Ich pracę można podglądać przy kościele w Żelistrzewie.

R E K L A M A

Aleksandra Kus, Marian Bach, Jerzy Kącki, Piotr Golla, Marek Zagórski, Józef Semmerling, Mieczysław Woźniak, Andrzej StaśkiewiczWojciech Wesserling do soboty 12 czerwca będą tworzyć drewniane rzeźby. Okazją jest 2. Bajkowy Plener Rzeźbiarski, na który zaprosiło m.in. Stowarzyszenie Razem dla Żelistrzewa i sołectwo Żelistrzewo.

– Cały najbliższy tydzień będziecie mogli pooglądać artystów, jak tworzą rzeźby z drewna – zapewniają w Razem dla Żelistrzewa.

Tegorocznymi bohaterami będą postacie, które wykreował Janusz Christa z Sopotu w swojej serii Kajko i Kokosz. Choć możemy spodziewać się także innych rzeźb.

Jakich? Tego organizatorzy pleneru w Żelistrzewie nie chcą zdradzać.

– Niech to przez kilka dni będzie niespodzianką – mówi sołtys Szymon Dettlaff.

W gminie Puck pojawią się artyści także spoza tego terenu, a wiejski samorząd ma spory wkład w plener. Bo to z jego terenu pochodzić będzie drewno dla artystów.

POLECAMY:

Rzeźbiarze w Żelistrzewie pracować będą na placu przy kościele od poniedziałku 7 czerwca do soboty 12 czerwca (włącznie). Tu będzie można patrzeć, jak drewniane kloce zamieniają się w figury.

Ciekawostką dla dzieci będą czwartkowe warsztaty rzeźbienia w mydle. Podczas pierwszej edycji Bajkowego Pleneru Rzeźbiarskiego w Żelistrzewie cieszyły się sporym zainteresowaniem!

Na piątek zaplanowany integracyjnego grilla (godz. 18), a Żelistrzewo swoich artystycznych gości pożegna w sobotę o godz. 11.

2. Bajkowy Plener Rzeźbiarski w Żelistrzewie (2021) – przygotowania:

Fot. Szymon Dettlaff

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

One thought on “Żelistrzewo. Rozpoczyna się 2. Bajkowy Plener Rzeźbiarski | ZDJĘCIA

  1. Ten blog jest po prostu niesamowity – jego różnorodność, głębia treści i profesjonalne podejście do każdego tematu sprawiają, że nie tylko uczę się nowych rzeczy, ale także czuję się częścią społeczności, która stara się wspólnie rozwijać i dzielić się wiedzą oraz doświadczeniem, co jest dla mnie niezwykle inspirujące i motywujące!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *