Miotacze Puck: Rafał Kownatke z rekordem świata, Dominik Armstrong najlepszy na Pomorzu | ZDJĘCIA, WYNIKI

Rafał Kownatke na Mistrzostwach Polski w Rzutach Nietypowych ustanowił nowy rekord świata w shotoramie. Dominik Armstrong pobił rekord Pomorza w pchnięciu kulą. Miotacze Puck wracają z workiem medali.

Świetny weekend na zakończenie wakacji 2022 mają za sobą sportowcy z grupy Miotacze Puck. Jest worek medali oraz dwa bardzo cenne rekordy – świata oraz Pomorza.

Ten drugi to dzieło Rafała Kownatke, zawodnika i trenera LKS Ziemi Puckiej, którego wynik 73.95 (kula 5 kg – odległość 17.89, 6 kg – 17.19, 7.26 kg – 15.47, 10 kg – 13.17, 15 kg – 10.23) dał mu wpis w światowej księdze rekordów.

– Wracam ze swoim rekordem świata w shotoramie, czyli pchnięciu kulami z miejsca – komentuje Rafał Kownatke.

W Toruniu na Mistrzostwach Polski w Rzutach Nietypowych (2022) z naszym mistrzem rywalizował też Sebastian Mielke. Panowie wrócili aż z 9 medalami.

Rafał Kownatke medale wywalczył w konkurencjach rzutowych:

• dyskiem antycznym 5 kg – 24.96
  • ciężarem 25.4 kg – 9.92
  • młotem szkockim 13 kg – 20.46.

Sebastian Mielke był drugi w shotoramie (66.19), wygrał rzut granatem sportowym (61.29). Drugi był w konkurencjach:

• speerorama – 61.17 (trójbój w rzutach kulami sposobem oszczepniczym)
  • rzut ciężarem 25.4 kg – 8.80.

Brązowy medal Sebastian Mielke wywalczył w rzucie młotem szkockim (13 kg), który posłał na odległość 16.63.

Młodzi pojawili się na Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Młodzików (2022) w Gdańsku. Tu walczyli Dominik Armstrong i Olivier Grzenkowicz. Dominik Armstrong wygrał dwa razy w pchnięciu kulą (16.69) i rzucie młotem (45.95).

Dominik ustanowił dwa rekordy: Pomorza w kuli i swój osobisty w młocie. Olivier Grzenkowicz zawody w rzucie młotem skończył z medalem brązowym (34.30).

Jedynym zawodnikiem, którego start zakończył się poza podium, jest Mateusz Helman, który na Ogólnopolskich Igrzyska LZS 2022 w Słubicach w pchnięciu kulą zajął ostatecznie 7. miejsce.