Zawodnicy UKS Bliza Władysławowo na turniejach w Pucku i Perfly Cup II w Gdańsku. Złoto zdobył Filip Karbowniczek

Pracowite tygodnie mają za sobą zawodnicy UKS Bliza Władysławowo, którzy m.in. między sobą w Pucku. Walczyli też o medale na turnieju w Gdańsku i Solcu Kujawskim.

R E K L A M A

Ostatnie tygodnie należą do bardzo pracowitych okresów zawodników UKS Bliza Władysławowo. Nie dość, że w każdy weekend biorą udział w turniejach, to w międzyczasie reprezentowali szkoły, do których uczęszczają, w powiatowych igrzyskach dzieci i młodzieży szkolnej (klasy szkoły podstawowej) oraz w licealiadzie (szkoły średnie).

– A że w Blizie trenują uczniowie różnych szkół z naszego powiatu, rywalizacja między nimi trafiła na szczebel szkolnych związków sportowych – mówi Zbigniew Czajka, trener UKS Bliza Władysławowo.

Awans do półfinałów wojewódzkich mogli zapewnić sobie jedynie zwycięzcy poszczególnych kategorii, stąd też bratersko-siostrzane pojedynki zawodników z klubu należały, nie tylko do najbardziej zaciętych, ale też były ozdobą rozgrywek.

– Do kolejnej rundy przeszły dziewczęta ze SP 2 we Władysławowie w kategorii dzieci, chłopcy z SP w Pucku, chłopcy z SP 3 we Władysławowie w kategorii młodzieży, dziewczęta z I LO w Pucku oraz chłopcy z PCKZiU w Pucku – wylicza trener Blizy Władysławowo. – Pozostali musieli zadowolić się drugimi miejscami.

UKS Władysławowo na turniejach w powiecie puckim, Gdańsku i Solcu Kujawskim

Fot. Zbigniew Czajka

W Gdańsku w miniony weekend, w turnieju Perfly Cup II, złoty medal zdobył Filip Karbowniczek, a Anna Miotk-Czajka brązowy w kategorii do lat 11.

Brat Filipa Jakub wywalczył srebro, Wiktoria Tomczyk srebro i Maja Lewicka brąz w kategorii do lat 13. Dorobek medalowy powiększyła też Aleksandra Karwacka w kategorii do lat 17.

Równocześnie, w turnieju krajowym w Solcu Kujawskim zaliczanym do rankingu PZBad., świetne wyniki odnotowali młodzicy młodsi – Marta Czajka i Adam Fikus, którzy w grze mieszanej nie mieli sobie równych.

– Drugie złoto Marta zdobyła w grze pojedynczej oraz brąz w deblu, a Adam srebro w deblu — mówi Zbigniew Czajka.

Paweł Oberzig dwukrotnie stawał na drugim stopniu podium w singlu i deblu oraz na trzecim w grze mieszanej. Mateusz Oberzig w kategorii juniora młodszego był trzeci w deblu, natomiast w grze pojedynczej dotarł do ćwierćfinału.

– Medale z Solca Kujawskiego cieszą niezmiernie, gdyż okraszone zostały udanymi rewanżami za przegrane pojedynki z tymi samymi zawodnikami w poprzednich turniejach.

Zbigniew Czajka, trener UKS Bliza Władysławowo

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *