Wypadek w Ostrowie (16.05.2022). Kierowca ciężarówki uderzył naczepą w linię napięcia | ZDJĘCIA

Wypadek w Ostrowie (gmina Władysławowo) – 16.05.2022. Kierowca ciężarówki zahaczył naczepą o linię napięcia. Pomogli świadkowie, potem zabrał go śmigłowiec.

– W Ostrowie na mężczyznę spadły drzwi od naczepy i wszystko znajduje się pod napięciem — powiadomienie tej treści otrzymali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku w poniedziałek 16.05.2022.

Na miejsce zadysponowano zastępy z OSP Karwia i OSP Jastrzębia Góra oraz zastęp z JRG Puck. Jak w Ostrowie ustalili strażacy, 31-letni kierowca ciężarowego samochodu, mieszkaniec powiatu wejherowskiego, podnosząc naczepę, nie zauważył linii średniego napięcia.

– W chwili gdy naczepa dotknęła przewodu, mężczyznę poraził prąd – mówi kpt. Krzysztof Minga, oficer prasowy KP PSP w Pucku. – Ponieważ naczepa ciągle się podnosiła, wyrwane zostały tylne drzwi, które dodatkowo przygniotły poszkodowanego.

Uwięzionego kierowcę zaczęli ratować świadkowie. Uwolnili go spod drzwi oraz odciągnęli na bezpieczną odległość. Jeszcze przed przybyciem zastępów, zakład energetyczny odłączył zasilanie w Ostrowie.

Do czasu przybycia zespołu ratowniczego, strażacy udzielali pomocy mężczyźnie. Udało się go ocucić, jednak jego stan był na tyle poważny, że trzeba było go przetransportować śmigłowcem LPR.

R E K L A M A

Wypadek w Ostrowie (16.05.2022) | ZDJĘCIA

Foto. OSP Jastrzębia Góra, KP PSP w Pucku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *