Wpadka 40-latka z Władysławowa. W lesie na quadzie przyłapali go policjanci z Krokowej i leśnicy. Tysiąc złotych kary!

Policjanci z Krokowej kontra motocykliści. Mundurowi w lasach powiatu puckiego szukają osób szalejących tam quadami i motocyklami. Podczas akcji mundurowi z KP Krokowa zatrzymali 40-latka z Władysławowa.

Akcja w lasach na ogromnym terenie Nadleśnictwa Wejherowo to wspólne przedsięwzięcie policjantów z Krokowej, Straży Leśnej i przedstawicieli Koła Łowieckiego Darzbór z Wejherowa. Cel: zatrzymanie jeżdżących crossami i quadami po lasach. 

– Motocykliści i osoby jeżdżące quadami poruszający się poza drogami wewnętrznymi, po terenie leśnym, robią wiele szkód, a hałas, jaki im towarzyszy, powoduje płoszenie zwierzyny – wyjaśnia mł. asp. Łukasz Brzeziński z KPP Puck. – Policjanci wspólnie z leśnikami pilnują i dbają o to, by las nie był niszczony, a w przypadku zagrożenia działają, chroniąc jego charakter. Jest to niezbędne, aby zachować walory tego specyficznego miejsca. 

Z uwagi na nieuprawniony wjazd pojazdami silnikowym na tereny chronione, niszczenie zasobów przyrodniczych oraz płoszenie zwierzyny grozi mandat karny w wysokości od 500 zł do 1000 zł.

Akcja przyniosła efekt. Mundurowi z Krokowej i ludzie lasu zatrzymali 40-letniego mieszkańca Władysławowa, który po lesie jeździł na quadzie. Jak się okazało, wjechał tam nielegalnie. A to, plus płoszenie zwierząt dorogo go kosztowało.

– Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych – komentuje rzecznik puckiej policji.

Znasz miejsca, gdzie po lasach powiatu puckiego szaleją motocykliści na crossach lub na quadach? Możesz je zgłosić i oznaczyć na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa – powiat pucki.

Informacje dotyczące szkodliwej działalności człowieka mające negatywny wpływ na otaczające nas środowisko mogą być przekazywane za pośrednictwem tego narzędzia, które stanowi niezwykle istotny element współpracy komendy z lokalną społecznością

– Pomagają policji szybko i właściwie reagować na zgłoszone nieprawidłowości i zwiększać poczucie bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu – podkreśla rzecznik puckiej policji.

fot. KPP Puck

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *