Włamał się i ukradł najpotrzebniejsze rzeczy: alkohol, fajki i kawę. 35-letni mieszkaniec powiatu puckiego wpadł w ręce policjantów już po kilku godzinach

Za kradzież z włamaniem do jednego z sezonowych sklepików we Władysławowie odpowie 35-letni mieszkaniec powiatu puckiego. Mężczyzna, uszkadzając drzwi włamał się do sklepu we Władysławowie i ukradł kawę, alkohol oraz papierosy. Teraz grozi mu odsiadka.

We Wszystkich Świętych, 1 listopada 2023 r. policjanci z Komisariatu Policji we Władysławowie otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z sezonowych sklepików we Władysławowie. Sprawca uszkodził drzwi wejściowe, po czym dostał się do środka i ukradł kawę, 80 paczek papierosów i alkohol o łącznej wartości około 5 tys. zł.

– Po otrzymaniu zgłoszenia dochodzeniowiec z Komisariatu Policji we Władysławowie, analizując zgromadzony materiał i przeglądając zapis z monitoringu, wytypował sprawcę dokonanej kradzieży z włamaniem – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Wnikliwość dochodzeniowca przejawiała się w dokładnym przeanalizowaniu informacji przekazanych od zgłaszającego oraz dobrym rozpoznaniu środowiska. Mundurowy wspólnie z innymi funkcjonariuszami ustalił dane mężczyzny wraz z jego miejscem zamieszkania.

Funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Pucku udali się z wizytą do wytypowanego podejrzanego o kradzież z włamaniem.

W mieszkaniu 35-letniego mieszkańca powiatu puckiego była odzież, którą sprawca kilka godzin wcześniej miał miał na sobie podczas kradzieży z włamaniem do sklepu we Władysławowie.

W mieszkaniu mężczyzny znaleziono też przedmioty pochodzące z przestępczego czynu.

– Jak ustalili mundurowi, 35-latek, po dokonanym czynie, część rzeczy ukrył także na działce kolegi, na której mundurowi również zabezpieczyli skradzione przedmioty – dodaje asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk. – Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Teraz jego losem zajmie się sąd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *