Władysławowo. W sobotę od rana korkują drogę do Helu. To protest armatorów wędkarstwa morskiego

Władysławowo w korku, w sobotę w godz. 9-14. Utrudnienia w pracy, utrudnienia na drodze: w sobotę na drodze na Półwysep Helski protestować będą armatorzy jednostek rybołówstwa rekreacyjnego.

R E K L A M A

Utrudnienia na najważniejszej drodze na Półwysep Helski spodziewane są w sobotę 10 lipca 2021 w godzinach 9-14. Spodziewać się ich można na wyjeździe z miasta Władysławowa w stronę miasta Hel. To tam odbędzie się protest armatorów jednostek rybołówstwa rekreacyjnego.

Armatorzy będą blokować drogę w kierunku Chałup, Kuźnicy, Jastarni, Juraty i Helu, więc trzeba spodziewać się korków i to w czasie fali intensywnych przyjazdów turystów.

– Nasz protest ma charakter pokojowy i z zachowaniem wszystkich obowiązujących przepisów – zapewniają w swoich zapowiedziach członkowie Sztabu Kryzysowego Rybołówstwa Rekreacyjnego.

Protest ma na celu uwidocznienie i nagłośnienie problemu jakim jest brak możliwości funkcjonowania naszych firm zajmujących się rybołówstwem rekreacyjnym oraz inwestycja w budowę morskich farm wiatrowych powstająca na naszych łowiskach.

Właścicieli jednostek wędkarskich we Władysławowie ma być sporo, bo ok. 70 osób. Będą też bardzo dobrze widoczni.

– W proteście będą użyte 2 pławki dymne i 4 ręczne pochodnie (czas użycia 2 minuty) – wyliczają organizatorzy protestu we Władysławowie. – Uczestnicy będą posiadali transparenty oraz kamizelki odblaskowe.

Fot. Dziennik Pucki

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *