Władysławowo – Cetniewo. Puchar Polski w kolarstwie przełajowym (2021). Kacper Kohnke z Klif Team ma złoto! | ZDJĘCIA

Sześć medali z dwudniowego Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym (2021) przywieźli zawodnicy z powiatu puckiego. Niespodziankę sprawił Kacper Kohnke, który wygrał juniora młodszego.

R E K L A M A

Dwa dni ścigania na śniegu i… plaży we Władysławowie mają za sobą zawodnicy z całej Polski, którzy przyjechali tu walczyć w ramach Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym Władysławowo – Cetniewo (2021). W sumie ponad 400 jeźdźców – dzieci, młodzież i dorośli – rywalizowało na terenie COS OPO Cetniewo pokonując starannie wytyczone trasy.

– Wszystko przygotowaliśmy z jak największą starannością, ale na trasie to pogoda miała decydujący głos. Tym razem śnieg i śliska nawierzchnia były utrudnieniem w czasie wyścigów – mówi Dariusz Marzejon z Klif Team, jednego z głównych organizatorów zawodów.

Trasa była wymyślna: górki, zjazdy po schodach (przykrytych tak, by imitowały stoki), serpentyna na ternie COS OPO Cetniewo, czy wreszcie odcinki po plaży przykrytej śniegiem.

Można było dotkliwie poczuć trudy ścigania się we Władysławowie.

– Na plaży zrobiło się kolorowo jak latem. Tym razem to koszulki zawodników zastąpiły parawany. Ale się działo! – mówi Dariusz Marzejon. – Cała kolarska Polska przyjechała do nas. Nikt nigdy nie zorganizował takiej rangi imprezy w takim miejscu. Powtarzane słowa “dalej na północ się nie da” nabrały jeszcze innego znaczenia związanego z kolarstwem… Rowerem dalej na północ się nie da!

Gospodarze z Klif Team nie mogą narzekać na nieudany weekend. Nie dość, że zorganizowali zawody, które cieszyły się ogromnym powodzeniem i zbierały pochlebne opinie od uczestników, to Puchar Polski w kolarstwie przełajowym we Władysławowie kończą z sześcioma medalami.!

Największą niespodziankę – wręcz sensację – sprawił Kacper Kohnke, który wygrał w kategorii juniora młodszego. Złoto wśród amatorów do 35 lat wywalczył też Filip Potrykus, a Kinga Skrzypczak wśrod kobiet.

Srebrne medale przywieźli: Zuzanna Brytan (żakini),  Bartosz Bisewski (żak). Brązowe krążki dołożyli: Krystian Buja (amatorzy do 35 lat).

Puchar Polski w kolarstwie przełajowym; Władysławowo – Cetniewo (grudzień 2021) | ZDJĘCIA

Foto. Konrad Kędzior | Gmina Władysławowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *