17. Pielgrzymi Półmaraton o Memoriał Jana Pawła II | ZDJĘCIA, WYNIKI

Półmaraton, marsz nordic walking i wyścig rowerowy – z Jastarni do Władysławowa biegli, maszerowali i jechali, by uczcić pamięć papieża Jana Pawła II. Kto na mecie przy kościele we Władysławowie był pierwszy?

To już 17. Pielgrzymi Półmaraton o Memoriał Jana Pawła II między Jastarnią a Władysławowem, który przez lata rozrósł się o imprezy towarzyszące. Kijkarze rywalizowali w ramach II Pielgrzymiego Marszu Nordic Walking o Memoriał Jana Pawła II (startowali w Kuźnicy) a rowerzyści mieli swój II Rajd Rowerowy o Memoriał Jana Pawła II (ci ruszyli z Jastarni).

W półmaratonie triumfował Roman Elwart z Pucka (czas 1:20,25) Drugie miejsce zajął Tomasz Durzyński z Lęborka (1:28,03). Na najniższym stopniu podium stanął Jakub Czerwionka z Charbrowskich Borów (1:29,06).

W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Natalia Chojnacka z Lisewa (1:45,05). Druga była Iwona Kowalska z Mostów (1:47,42), a trzecia Beata Chudzik z Władysławowa (1:50,06).

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i koszulki okolicznościowe. Najlepsi otrzymali również puchary i bony do wykorzystania w sklepie Decathlon.

W rywalizacji kijkarzy, w kategorii mężczyzn pierwsze miejsce zajął Roman Dawidowski z Pucka (1:34,37) i wyprzedził drugiego Piotra Wójcika z Gdyni (1:57,39).

W kategorii kobiet najszybsze na trasie były panie z Władysławowa. wygrała Magdalena Oberzig – Zasada (1:57,38). Drugie miejsce zajęła Liliana Oberzig (2:00,10), a na ostatnim stopniu podium stanęła Małgorzata Zawadzka – Deręgowska (2:11,24).

– Po zakończonej rywalizacji uczestnicy mogli skorzystać z usług fizjoterapeuty (masaże) i posilić się gorącą grochówką – relacjonują przedstawiciele Ośrodka Sportu i Rekreacji we Władysławowie.

Organizatorem wydarzenia była Parafia Wniebowzięcia NMP we Władysławowie. Pomocy na trasie udzielili też strażacy z OSP Władysławowo oraz Straż Miejska Władysławowo.

XVII Pielgrzymi Półmaraton o Memoriał Jana Pawła II: Jastarnia (Kuźnica) – Władysławowo: