Władysławowo. Policjanci, Mateusz Owczarczyk i Sebastian Szynszecki, uratowali kobietę przed utratą życia (październik 2022). | ZDJĘCIA

Policjanci z Władysławowa – mł. asp. Mateusz Owczarczyk oraz sierż. szt. Sebastian Szynszecki – uratowali 30-latkę, której życie wisiało na włosku.

W nocy z 23 na 24 października 2022 oficer dyżurny Komisariatu Policji we Władysławowie otrzymał zgłoszenie o próbie targnięcia się na życie przez 30-letnią kobietę.

– Oficer dyżurny ustalił dokładny adres interwencji i natychmiast wysłał na miejsce zdarzenia policyjny patrol. O całym zdarzeniu poinformował też pogotowie ratunkowe –  mówi asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku. – Kiedy policjanci dotarli na miejsce, przy leżącej na ziemi kobiecie byli jej bliscy.

Funkcjonariusze przejęli akcję ratunkową, aż do przyjazdu karetki pogotowia.

– Sytuacja była dynamiczna, stan kobiety pogarszał się z sekundy na sekundę. Z uwagi na ten fakt, funkcjonariusze założyli opaskę uciskową, dzięki której skutecznie udało się zatamować krwotok z rany nadgarstka – relacjonuje rzecznik policji w Pucku. – Do momentu przyjazdu służb medycznych policjanci monitorowali stan pokrzywdzonej.

Kobieta trafiła do szpitala, gdzie otrzymała fachową pomoc medyczną, a jej życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Dzięki determinacji i szybkiemu działaniu policjantów z Władysławowa nie doszło do tragedii. Mundurowi po raz kolejny udowodnili, że życie ludzkie ma największą wartość.

– Mł.asp. Mateusz Owczarczyk oraz sierż.szt. Sebastian Szynszecki wykazali się profesjonalizmem i rzetelnością. Kiedy w grę wchodzi walka o ludzkie życie, liczy się spokój, opanowanie i właściwe podejście – komentuje Łukasz Brzeziński.


Gdzie szukać pomocy, będąc w kryzysie?

Pamiętajmy, że osoba, która przechodzi trudne chwile, znajduje się w stanie kryzysu psychicznego, potrzebuje wsparcia.

Nie tylko osób najbliższych, ale również specjalistów. Jeżeli potrzebujesz takiej pomocy lub wiesz o osobie, której jest ona potrzebna, zadzwoń pod numer 22 484 88 01 i dowiedz się więcej.

Jest to Antydepresyjny Telefon Zaufania prowadzony przez Fundację ITAKA.
Więcej szczegółów znajdziesz też na stronie: Stop Depresji – KLIKNIJ.

R E K L A M A

Policjanci z Władysławowa mł. asp. Mateusz Owczarczyk oraz sierż. szt. Sebastian Szynszecki | ZDJĘCIA

Foto. KPP w Pucku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *