Władysławowo. W basenie COS Cetniewo utonął mężczyzna. Przyczynę wyjaśnia Prokuratura w Pucku

Tragedia we Władysławowie. Na basenie COS Cetniewo utonął 36-letni mężczyzna. Przyczyny tego zdarzenia bada Prokuratura Rejonowa w Pucku.

R E K L A M A

36-latek basen Aqarius w COS OPO Cetniewo we Władysławowie odwiedził w czwartek 30 grudnia 2021 ok. godz. 13. Kąpiących się strzegło trzech ratowników. To wtedy doszło do tragicznego zdarzenia.

36-latka wyciągnięto z wody, gdy mężczyzna w basenie nie wykazywał oznak życia. Potem natychmiast została podjęta resuscytacja krążeniowo-oddechowej. Mimo udzielonej pomocy nie udało się go uratować.

Dochodzenie w sprawie śmierci w basenie we Władysławowie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Pucku. Wstępna kwalifikacja, jaką przyjęli w PR, to nieumyślne spowodowanie śmierci.

Co było przyczyną śmierci 36-letniego mężczyzny we Władysławowie?

Jak informuje Jacek Chmielewski, prokurator rejonowy w Pucku, teraz wyjaśniana będzie rzeczywista przyczyna śmierci.

Pod lupę trafią też ratownicy i obsługa Aquariusa we Władysławowie. Ci sprawdzani będą pod kątem ewentualnych nieprawidłowości nadzoru nad bezpieczeństwem korzystających z obu basenów we Władysławowie.

Zwłoki 36-latka zostały już przebadane, choć Prokuratura w Pucku nadal czeka na ostateczny wynik sekcji zwłok.

– Ważne dla ustalenia jest to, czy śmierć nastąpiła na skutek utonięcia, czy być może z innych przyczyn. Niezależnie od tego trzeba wyjaśnić, czy te wszystkie procedury bezpieczeństwa zostały zachowane

mówi Jacek Chmielewski, prokurator Rejonowy w Pucku.

Foto. Dziennik Pucki


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *