Władysławowo. Młoda foka na ulicy Starowiejskiej, koło Biedronki. Przeszła tu z bałtyckiej plaży | ZDJĘCIA, WIDEO

Co za spotkanie na zaśnieżonej ulicy Starowiejskiej we Władysławowie. Poranny ruch zablokowała młoda foka, która… przeszła przez ulicę na wysokości Biedronki we Władysławowie.

R E K L A M A

Poranne spotkanie na ulicy Władysławowa w środę 30.03.2022 miało miejsce ok. godz. 6.30. Samochody z Półwyspu Helskiego sunęły wolno po zaśnieżonej jezdni, aż w okolicy Biedronki we Władysławowie zrobił się korek. Pod koniec marca, tak wcześnie rano?

Okazało się, że ulicą przechodziła… młoda foka. Jej wizytę tak daleko od wody zarejestrował mocno zaskoczony Leszek Kucira z Kuźnicy.

– Samochody stanęły, poczekały aż przejdzie i ruszyły dalej. Dzień jak co dzień – mówi Leszek Kucira. – Widziałem już różne zwierzęta, jak przechodzą przez ulicę na pasach, ale foki to jeszcze nie.

O niecodziennej wizycie natychmiast powiadomiono Straż Miejską we Władysławowie oraz Błękitny Patrol WWF. Jeden z kierowców złapał fokę z Władysławowa, owinął w szmaty i zawiózł strażnikom.

wideo: Leszek Kucira

– Młoda, zagubiona foka poruszała się wzdłuż ruchliwej drogi nieopodal stacji benzynowej przy ul. Starowiejskiej we Władysławowie. Niebezpieczna sytuacja mogła spowodować duże zagrożenie dla jej życia – opowiadają strażnicy z Władysławowa

Funkcjonariusze z Władysławowa tymczasowo zaopiekowali się zwierzęciem i wezwali patrol ze Stacji Morskiej w Helu.

Władysławowo. Młoda foka na ulicy Starowiejskiej, koło Biedronki | ZDJĘCIA

Foto. Leszek Kucira, Straż Miejska Władysławowo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *