Władysławowo. 20-latek w BMW jechał 120 km/h w terenie zabudowanym. Nie miał prawka, trafił przed sąd

Policja z powiatu kontra młody kierowca w BMW, który w jechał o 70 kilometrów za szybko. Fan Need For Speed miał 20 lat, ale nie miał prawa jazdy. Młodego Mołdawianina zatrzymano i trafi przed sąd.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pucku we Władysławowie zatrzymali do kontroli pędzące BMW. Jego kierowca w obszarze zabudowanym wycisnął z samochodu 120 km/h, gdy przepisy zezwalały mu jechać z prędkością do 50 km.

– Podczas sprawdzania danych 20-latka okazało się, iż jest on obywatelem Mołdawii i  nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami – mówi rzecznik policji w Pucku.

Jak ustalili funkcjonariusze puckiej drogówki, 20-latek nie miał ani stałego, ani czasowego miejsca zamieszkania lub pobytu na terenie Polski. Został więc zatrzymany i umieszczony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. 

Obcokrajowiec usłyszy dziś zarzuty i zostanie doprowadzony na rozprawę sądową, która odbędzie się w trybie przyspieszonym.

– Apelujemy do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby w przypadku zauważenia osób lub pojazdów, które stwarzają zagrożenie na drodze, niezwłocznie informować o tym policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112 – podkreśla rzecznik KPP w Pucku.

R E K L A M A

Foto. KPP w Pucku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *