Władysławowo. Burmistrz Roman Kużel dostanie od marszałka Pomorza prawie 1,5 mln zł na trasy rowerowe w gminie Władysławowo

Dobre wieści z Gdańska dla miłośników jazdy na rowerze we Władysławowie i okolicach. Będzie ekstra 1,5 mln zł na 3 km dróg!

R E K L A M A

Zarząd Województwa Pomorskiego wsparł realizację projektu dodatkowymi środkami unijnymi w odpowiedzi na prośbę gminy Władysławowo. Beneficjentowi pozostało do zrealizowania ok. 3 km dróg rowerowych, położonych głównie w terenie niezabudowanym i często podmokłym oraz w pasie drogowym dróg gminnych o nawierzchni gruntowej.

– Prace te wymagającą znacznych nakładów finansowych związanych z koniecznością odseparowania ścieżki rowerowej oraz ruchu drogowego. Szacunkowy koszt robót pozostałych do realizacji wynosi 5 mln zł – informuje Michał Piotrowski, rzecznik prasowy Pomorskiego Urzędu Marszałkowskiego.

Podczas wydarzenia marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk wręczy burmistrzowi Władysławowa symboliczny czek na 1,5 mln zł. Ostatecznie, po udzieleniu przez ZWP dodatkowych środków, całkowita wartość projektu wynosi 15,7 mln zł, a dofinansowaniu unijne – 8,2 mln zł.

„Pomorskie Trasy Rowerowe o znaczeniu międzynarodowym R-10 i Wiślana Trasa Rowerowa R-9 – Gmina Władysławowo”

Przedmiotem projektu jest rozbudowa sieci tras rowerowych na terenie gminy Władysławowo: wykonanie dróg rowerowych, ciągów pieszo-rowerowych wraz z oznakowaniem oraz 3 miejsc postojowych: w Ostrowie, Władysławowie i Chałupach. W efekcie inwestycji powstanie szlak rowerowy o łącznej długości ponad 29 km.

Planowany termin zakończenia realizacji projektu to 31 grudnia 2023 r.

Realizacja inwestycji pozwoli ukierunkować ruch turystyczny w województwie pomorskim, zwłaszcza turystyki aktywnej i rekreacyjnej, ku obszarom nadmorskim. Możliwość bezpiecznego, wygodnego przemieszczania się rowerami po malowniczych nadmorskich terenach Pomorza to niewątpliwie ciekawa atrakcja dla mieszkańców i przybywających do regionu turystów.

Foto: Konrad Kędzior


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *