UKS Bliza Władysławowo w Słupsku. Serca kibiców Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w badmintonie zdobył Paweł Oberzig

Piątka debiutantów i doświadczony Paweł Oberzig – w takim składzie UKS Bliza Władysławowo walczyło na mistrzostwach młodzików w Słupsku. Gwiazdą okazał się Paweł Oberzig.

R E K L A M A

W corocznym cyklu Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w badmintonie nie mogło zabraknąć zawodników UKS Bliza Władysławowo. W mistrzostwach, które odbyły się w Słupsku, zagrały wszystkie kluby województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

UKS Bliza reprezentowało pięć zawodniczek debiutujących w tego rodzaju imprezie oraz kilkuletni uczestnik tych mistrzostw – Paweł OBERZIG, który po zaciętym boju w finale, wywalczył srebrny medal w grze pojedynczej.

– Jak to bywa w jego przypadku i tym razem zjednał sobie sympatię publiczności, do czego z pewnością przyczyniła się wygrana w pierwszym secie z faworyzowanym zawodnikiem z Gdańska – komentuje Zbigniew Czajka, trener badmintonistów z Władysławowa.

Drugi, bardzo wyrównany set, dał nieznaczną przewagę przeciwnikowi.

– Ale też wpłynął na ostateczny wynik meczu, gdyż bardziej nadwyrężył siły Pawła – komentuje szkoleniowiec Blizy Władysławowo.

Paweł Oberzig na swoim koncie ma też drugi medal – brązowy w mikście, który zdobył z Martą Czajką. To ona w Słupsku radziła sobie najlepiej spośród dziewcząt. Najmłodsza reprezentantka UKS Bliza w singlu dotarła do ćwierćfinału.

Jej klubowe koleżanki Helena KOPER i Magdalena KOWOL dotarły do ćwierćfinału w deblu, a Magda dodatkowo w mikście z Wiktorem WYKĄ (MKB Lednik Miastko). Zofia DOMNIK i Wiktoria WOŁOSZYK zakończyły swoją grę na pierwszej rundzie ulegając wyżej rozstawionym rywalkom.

W Słupsku, w tym samym czasie, odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Indywidualnych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Julia PIKTEL oraz Mateusz OBERZIG już wcześniej, na podstawie rankingu PZBad, zapewnili sobie kwalifikacje do turnieju głównego zarówno w singlu, jak i mikście – z dumą komentuje Zbigniew Czajka. – To już drugie takie osiągnięcie zawodników Blizy. W ubiegłym roku dokonała tego Marianna KONKEL, która tym razem jako instruktorka, aktywnie włączyła się w proces szkolenia Julii i Mateusza.

UKS Bliza Władysławowo w Słupsku: Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w badmintonie (2021)

Fot. Zbigniew Czajka

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *