UKS Bliza Władysławowo i świetny start w Sianowie. Medale dla badmintonistów z powiatu puckiego | ZDJĘCIA

Udany debiut Marty Czajki i nieoczekiwane złoto Julii Piktel. To tylko część dobrych wieści z turnieju w Sianowie, w którym zagrał team UKS Bliza Władysławowo.

R E K L A M A

Aż siedmioro zawodników badmintona UKS Bliza Władysławowa zagrało w Sianowie (województwo zachodniopomorskie).

– Rzadko zdarzają się takie turnieje z reprezentacją aż czterech kategorii wiekowych, jak to miało miejsce tym razem – mówi trener Zbigniew Czajka. – Nasz najmłodszy zawodnik Adam Fikus, po bardzo dobrej grze, zajął drugie miejsce w rozgrywkach grupowych, ulegając jedynie późniejszemu zwycięzcy z drużyny gospodarza imprezy.

Dalsze występy graczy UKS Bliza Władysławowo przyniosły nieoczekiwanie dobre wieści, a do tego przysporzyły dobrych humorów trenerom i zawodnikom.

Marta Czajka zadebiutowała wśród młodzików – czyli w wyższej kategorii wiekowej. Start w Sianowie miał być okazją do zebrania doświadczenia. Jednak Marcie to nie wystarczyło.

Oprócz srebrnego medalu, wywalczonego ze swoją partnerką deblową Antoniną Wnuk (KS Badminton School Gdynia), zdobyła również brąz w mikście z klubowym kolegą Pawłem Oberzigiem.

– Paweł do swojej kolekcji dorzucił srebrny medal w deblu z Igorem Skolimoskim (UKS Bursztyn Gdańsk) i brązowy w singlu – mówi trener Czajka.

Mega niespodziankę sprawiła niezawodna Julia Piktel, która pokonała faworyzowaną i wyżej rozstawioną zawodniczkę. Złoto helskiej badmintonistki to bardzo cenna wygrana.

Julia Piktel na jednym medalu nie skończyła. Dorzuciła też złoto w deblu i brązowy krążek w mikście z Mateuszem Oberzigiem. Mateusz dodatkowo wywalczył złoty medal w deblu i brązowy w singlu.

Juniorzy Blizy Władysławowo też nie próżnowali. Marianna Konkel i Kacper Krawczyk powiększyli klubowy dorobek medalowy o srebro w mikście i srebro Marianny w deblu.

– Kolejne weekendy zapowiadają się równie pracowicie. W najbliższy planujemy wyjazd do Sulęcina (lubuskie) na otwarte grand prix, gdzie swój udział zapowiedziała czołówka najlepszych zawodników z Polski – wylicza trener Zbigniew Czajka.

6 thoughts on “UKS Bliza Władysławowo i świetny start w Sianowie. Medale dla badmintonistów z powiatu puckiego | ZDJĘCIA

 1. Indihome Jakarta Timur saat ini datang dengan service
  pasang jaringan Indihome lewat cara online, anda tidak perlu ada ke kantor indihome untuk mengerjakan register
  penempatan indihome. Ini adalah wujud pelayanan digital paling depan dari Indihome
  Jakarta Timur untuk mempermudah orang Jakarta Timur yang mau nikmati
  jaringan internet cepat indihome. Dengan memakai Technologi Fiber Optik, kami menjajakan beberapa
  pelayanan paket internet seperti Singgel Play, Dual Play serta Triple Play.

  Tidak hanya itu kami pula menjajakan sejumlah Add On Teratas buat anda cicipi dengan keluarga.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *