UKS Bliza Władysławowo na Śląsku i w Sianowie. Jak zagrali badmintoniści z powiatu puckiego? | ZDJĘCIA

Czwórka badmintonistów UKS Blizy Władysławowo walczyła na Grad Prix Polski. Ekipa Zbigniewa Czajki ma też za sobą turniej w Sianowie. Efekty? Jest dobrze!

R E K L A M A

Po dłuższej przerwie spowodowanej obostrzeniami w sporcie w związku z COVID-19, zawodnicy UKS Bliza Władysławowo wzięli udział w prestiżowym turnieju Grand Prix Polski, który odbył się w Bieruniu i Imielinie na Śląsku.

– W turnieju głównym mogli zagrać jedynie najlepsi z pierwszej dwudziestki listy kwalifikacyjnej PZBad. Udało się to aż czterem zawodnikom UKS Bliza Władysławowo – mówi trener Zbigniew Czajka.

Na GPP pojechali: Marta Czajka, Julia Piktel, Paweł Oberzig i Mateusz Oberzig. Ponad miesięczny zakaz korzystania z hali sportowej nie pozostał bez wpływu na formę.

– Trudne do zrozumienia przepisy jednym zezwalały na trenowanie na hali, a innym nie – komentuje szkoleniowiec sportowców z Władysławowa. – W tej sytuacji każdy wygrany mecz cieszył.

Najlepsze wyniki nasi uzyskali w grach podwójnych: Marta Czajka w kategorii młodzik młodszy i Paweł Oberzig w kategorii młodzik. Oboje na swoje sportowe konto dopisać mogli wygrane pojedynki.

Ostatni tuż przed koronawirusową przerwą turniej badmintona odbył się miesiąc temu w Solcu Kujawskim, w którym juniorka UKS Blizy Władysławowo Marianna Konkel zdobyła dwa srebrne medale. Pierwszy w singlu i drugi w mikście z Mateuszem Oberzigiem. A teraz piątka sportowców z Władysławowa pojechała do Sianowa i wróciła z naręczem medali.

– Wszyscy stawali na podium, z czego na najwyższym aż dwukrotnie Julia Piktel, w singlu i w deblu oraz dodatkowo na trzecim w mikście z Mateuszem Oberzigiem – wylicza Zbigniew Czajka. – Mateusz ponadto wywalczył brązowy medal w singlu.

W kategorii młodzika Paweł Oberzig zdobył dwa medale – srebrny w mikście i brązowy w singlu. Marta Czajka w pojedynkach ze starszymi koleżankami w kategorii młodziczek wywalczyła srebrny medal. Adam Fikus „ustrzelił” brązowego hattricka – w singlu, w mikście i w deblu.

Nasze plany co do udziału w mistrzostwach Polski w poszczególnych kategoriach powoli nabierają realnych kształtów. Jako pierwszy kwalifikacje do turnieju głównego Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików uzyskał Paweł Oberzig. Trzymajmy kciuki za jego udział i pomyślne wyniki dla pozostałych zawodników „Blizy”.

Zbigniew Czajka

UKS Bliza Władysławowo na turniejach w Bieruniu, Imielinie, Solcu Kujawskim

Fot. Zbigniew Czajka

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *