UKS Bliza Władysławowo na Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Badmintonie (2020). Są medale!

Dobra gra sportowców z Władysławowa, którzy zagrali na Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Badmintonie (2020). Klub UKS Bliza Władysławowo wrócił z naręczem medali. Kto je zdobył?

Dorobek medalowy UKS Bliza Władysławowo na Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Badmintonie – Gdynia jest naprawdę godny podziwu.

– Podsumowując tegoroczne mistrzostwa naszego województwa, należy podkreślić, że uzyskane wyniki napawają optymizmem. Wprawdzie liczyliśmy na jedno złoto więcej w grach pojedynczych, ale za to w grach podwójnych, nasze oczekiwania okazały się lepsze, niż zakładaliśmy. – komentuje trener Zbigniew Czajka. – Szczególnie cieszą sukcesy najmłodszych, którym właśnie w grach podwójnych, przyszło zmierzyć się ze starszymi zawodnikami.

Medale wywalczyli:

  • Paweł OBERZIG – złoto w grze podwójnej mieszanej z Leną JACHIMEK (KS Badminton School Gdynia) oraz srebro w grze pojedynczej w kategorii Młodzik.
  • Julia PIKTEL – srebro w singlu w kategorii Junior Młodszy oraz brąz z Mateuszem OBERZIGIEM w mikście w kategorii Junior.
  • Marianna KONKEL – srebro w singlu w kategorii Junior oraz brąz z Kacprem KRAWCZYKIEM w mikście w kategorii Junior.
  • Maciej SZTUBIŃSKI i Hubert KWIETNIEWSKI – brąz w kategorii Junior w deblu.
  • Mateusz OBERZIG – brąz w singlu kategorii Junior Młodszy.
  • Marta CZAJKA – brąz w deblu w kategorii Młodzik wspólnie z Antoniną WNUK (KS Badminton School Gdynia)
  • Adam FIKUS – brąz w deblu w kategorii Młodzik wspólnie z Miłoszem CYRANOWSKIM (KS Badminton School Gdynia).

Na mistrzostwa w Gdyni zdążyła dojechać Marta Czajka, która nieco wcześniej skończyła rywalizację o puchar Mazowsza. Trzydniowe zawody dały się we znaki, ale Marta zawalczyła dzielnie.

– Ponadto Marta CZAJKA z Antoniną WNUK wywalczyły ćwierćfinał w Grand Prix MM w XX Mazovia Junior Cup 2020 – relacjonuje trener Zbigniew Czajka.

Po zaciętej walce w półfinale Marta i Tosia nieznacznie uległy starszym rywalkom, późniejszym zdobywczyniom pierwszego miejsca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *