UKS Bliza Władysławowo w międzynarodowych pojedynkach. Nasi ograli m.in. Litwinów na Mazovia Junior Cup | ZDJĘCIA

Zawodnicy UKS Bliza Władysławowo po raz pierwszy w grze podwójnej mieszanej w kategorii młodzika młodszego stanęli na podium. Po medale sięgnęli Marta Czajka i Adam Fikus.

R E K L A M A

W Zielonce odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Mazowsza w ramach tegorocznej edycji Mazovia Junior Cup 2021. W Otwartych Grand Prix Marta Czajka i Adam Fikus z UKS Bliza Władysławowo, w kategorii młodzika młodszego, stanęli na trzecim stopniu podium.

– W grach pojedynczych Marta awansowała do ćwierćfinału a Adam, po zajęciu pierwszego miejsca w grupie, zakończył gry na pierwszej rundzie turnieju głównego, podobnie jak Mateusz Oberzig w kategorii juniora młodszego – komentuje trener Zbigniew Czajka. – Zarówno Adam, jak i Mateusz wygrali pojedynki grupowe z reprezentantami Litwy, czym sprawili miłą niespodziankę.

Za to ich następne mecze, to już był prawdziwy horror. Adam Fikus dopiero w tie-breku rozstrzygnął wynik na swoją korzyść, a Mateusz Oberzig każdy z setów grą na przewagi 25:23 i 27:25.

Marta Czajka w drodze do ćwierćfinału spisywała się bardzo dobrze, pewnie wygrywając swoje pojedynki. Jednak te gry, w połączeniu ze zmęczeniem i późną porą meczu ćwierćfinałowego, który rozpoczął się po godzinie 21:40, nie pozostały bez śladu na jej odporność psychiczną. Rywalka, którą ograła tydzień temu, tym razem zachowała więcej siły i ostatecznie musiała uznać jej wyższość.

– Szkoda, bo wejście do strefy medalowej w grze pojedynczej w cyklu grand prix jeszcze nigdy nie było tak blisko. Ale i tak są powody do zadowolenia, gdyż zawodnicy UKS Bliza po raz pierwszy w grze podwójnej mieszanej w kategorii młodzika młodszego stanęli na podium.

komentuje Zbigniew Czajka, trener UKS Władysławowo

Badmintoniści z Władysławowa na turnieju w Zielonce:

fot. Zbigniew Czajka


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *