UKS Bliza Władysławowo na turniejach w Miastku i Gdyni. Piktel, Czajka i Fikus ze złotem| ZDJĘCIA

Świetna końcówka sportowego roku 2020 w wykonaniu badmintonistów powiatu puckiego. Ekipa UKS Bliza Władysławowo z turniejów w Miastku i Gdyni przywiozła

Z turnieju na turniej zawodnicy badmintona UKS Bliza Władysławowo przemierzają kraj i odnoszą sukcesy w rywalizacji krajowej oraz ogólnopolskiej. W sobotę 21 listopada badmintoniści z powiatu puckiego zagrali w Miastku w kategoriach junior młodszy, młodzik, młodzik młodszy i wszyscy wrócili z medalami.

Julia PIKTEL złoty w deblu i srebrny w singlu; Paweł OERZIG srebrny w mikście i brązowy w singlu; Marta CZAJKA srebrny w mikście z Adamem FIKUSEM i srebrny w deblu.

– Adam dodatkowo wywalczył brąz w singlu – relacjonuje trener Zbigniew Czajka.

Tydzień później, w Krajowym Turnieju Juniorów Młodszych i Młodzików Młodszych – Otwartych Mistrzostwach Gdyni, bilans medalowy powiększył się znacznie.

– Co jest tym cenniejsze, gdyż nad polskie morze zjechali się zawodnicy z bardzo odległych rejonów kraju, takich jak Olsztyn, Pabianice, Warszawa, a nawet Lublin – wylicza szkoleniowiec UKS Bliza Władysławowo. – Nie zabrakło oczywiście reprezentantów klubów naszego województwa, ale też zachodniopomorskiego i wielkopolskiego, z którymi nasi zawodnicy toczą pojedynki częściej.

Z tym większą satysfakcją odnotować trzeba osiągnięcia, do których przyczynili się: Marta CZAJKA i Adam FIKUS – złoto w mikście, Julia PIKTEL i Mateusz OBERZIG srebro w mikście.

W grach singlowych brązowe medale zdobyli: Marta CZAJKA, Julia PIKTEL, Mateusz OBERZIG i Igor KOWALSKI.

Ponadto w grach podwójnych, wspólnie z zawodnikami innych klubów: Marta CZAJKA srebro w deblu, Julia PIKTEL srebro w deblu, Adam FIKUS brąz w deblu, Maciej SZTUBIŃSKI – brąz w mikście.

– Starty w turniejach to nie tylko gra o medale, ale przede wszystkim o miejsce w klasyfikacji ogólnej – przypomina szkoleniowiec.

Ambicje zawodników Blizy Władysławowo sięgają co najmniej pierwszej dziesiątki. To wielkie wyzwanie, ale nie poddajemy się. Każde miejsce poniżej dwudziestego jest dużym osiągnięciem.

W minionym sezonie udało się to Pawłowi OBERZIGOWI i Mariannie KONKEL.

– Obecny dorobek w tych kategoriach jest wysoce obiecujący – ocenia trener klubu sportowego z Władysławowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *