Szkoła Podstawowa w Karwi w ogólnopolskim programie “Być jak Ignacy”. Sprawdzają jak wyglądać ma przyszłość | ZDJĘCIA

Eureka, szkolne koło naukowe w SP Karwia, startuje w programie “Być jak Ignacy”. Młodzi ludzie, którzy pracują ze Sławomirą Jetke, sprawdzają jak wyglądać będzie przyszłość.

„Być jak Ignacy” to ogólnopolski program edukacyjny przeznaczony dla dzieci ze szkół podstawowych z acłej Polski. Organizatorem projektu jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Program został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej. Projekt zakłada prowadzenie zajęć w ramach już istniejącego lub nowo założonego szkolnego koła naukowego.

Szkoła Podstawowa im. J. K. Kuczyńskiego w Karwi bierze w nim udział po raz kolejny. Uczniowie ze Szkolnego Koła Naukowego EUREKA – pod kierunkiem Sławomiry Jetke – odkrywają jak będzie wyglądał świat w perspektywie kilkudziesięciu lat, jeśli przewidywania naukowców się sprawdzą.

– Program podzielony jest na 4 etapy: energia, ekologia, transport przyszłości i świat wirtualny, podczas których poznają dokonania czterech naukowców – Józefa Rotblata, Władysława Szafera, Ernesta Malinowskiego oraz Stefana Banacha – mówi Sławomira Jetke.

W czasach koronawirusowej izolacji uczniów zajęcia koła naukowego z Karwi prowadzone są zdalnie.

– Uczniowie wykonują zadania w swoich domach, angażują do zadań również rodzeństwo, rodziców – relacjonuje Sławomira Jetke.

Jak zgłosić się do programu? Rejestracja odbywa się na stronie https://gra.bycjakignacy.pl. Udział w programie jest bezpłatny.

Młodzi odkrywcy mają okazję uczestniczyć w wielkiej naukowej przygodzie, zachęcającej do samodzielnego odkrywania zasad rządzących nauką, eksperymentowania i doświadczania.

W poprzedniej edycji w projekcie brało udział blisko 1500 szkół z całej Polski. Szkoła Podstawowa w Karwi zdobyła nagrodę specjalną.

W założeniach programu jest m.in. współpraca z innymi placówkami edukacyjnymi i kulturalnymi.

– Nasze Koło współpracuje z Błękitną Szkołą we Władysławowie, poza tym w ramach zajęć byliśmy na spektaklu w Teatrze Miniatura w Gdyni, w Centrum Nauki Hewelianum, Muzeum Ziemi Puckiej – komentuje Sławomira Jetke.

Więcej informacji na temat programu „Być jak Ignacy. Nauka to przyszłość” można znaleźć na stronie internetowej www.bycjakignacy.pl. Aktualności są też na profilu projektu na Facebooku www.facebook.com/bycjakignacy.

Szkoła Podstawowa w Karwi w ogólnopolskim programie “Być jak Ignacy” – tak wygląda praca uczniów:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *