Akcja na Półwyspie Helskim. Szef puckiej drogówki na Półwyspie Helskim namierzył kierowcę z promilami | ZDJĘCIA

Adam Szymański, szef drogówki w Pucku na Półwyspie Helskim namierzył i pomógł zatrzymać nietrzeźwego kierowcę. Był już po służbie. Kierowca z Gdańska stracił prawo jazdy.

W sobotę – 1.10.2022 – kilka minut po godzinie 12 asp. szt. Adam Szymański, naczelnik wydziału ruchu drogowego puckiej komendy zwrócił uwagę na kierującego citroenem, który jechał przed nim.

– Kierowca popełniał szereg wykroczeń drogowych m.in. wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem dla pieszych, niestosowanie się do linii podwójnej ciągłej – wylicza asp. Łukasz Brzeziński, oficer prasowy KPP w Pucku.  – a wszystko to miało miejsce na drodze wojewódzkiej biegnącej przez półwysep.

Wszystko wskazywało na to, że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Funkcjonariusz KPP w Pucku więc natychmiast zadzwonił na numer 112. Już po chwili pojazd został zatrzymany do kontroli przez policjantów z ruchu drogowego.

– Badanie alkomatem wykazało, że 48-letni kierowca citroena miał prawie promil alkoholu w organizmie – informuje rzecznik policji w Pucku. – Mieszkańcowi Gdańska zostało zatrzymane prawo jazdy, a za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. 

To nie koniec jego kłopotów, bo w związku z licznymi wykroczeniami, jakich dopuścił się kierujący, policjanci skierują do sądu wniosek o ukaranie mężczyzny.

Pomimo wielu apeli i tragicznych zdarzeń drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących wciąż pojawiają się nieodpowiedzialne osoby wsiadające za kierownicę po alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduję błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Reagujmy gdy widzimy, że za kierownicę wsiada taka osoba, nie pozostawajmy obojętni również wtedy, gdy na jezdni zatacza się pieszy lub rowerzysta- poinformujmy o tym policję, możemy zrobić to anonimowo dzwoniąc na numer 112.

R E K L A M A

Powiat pucki: NACZELNIK RUCHU DROGOWEGO W CZASIE WOLNYM OD SŁUŻBY POMÓGŁ ZATRZYMAĆ NIETRZEŹWEGO KIEROWCĘ | ZDJĘCIA

Foto. KPPP w Pucku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *