Szczepienia w powiecie puckim (grudzień 2020). Za darmo na pneumokoki mogą zaszczepić się seniorzy 65+. Gdzie iść?

Mieszkańcy powiatu puckiego do końca grudnia 2020 mogą bezpłatnie zaszczepić się przeciwko pneumokokom. Akcję przeprowadzają Szpitale Pomorskie. Z darmowych szczepień skorzystać na ok. 3 tysięcy mieszkańców.

Bezpłatny programu szczepień przeciw pneumokokom na Pomorzu przeznaczony jest dla osób powyżej 65. roku życia z grupy ryzyka.

– To wspólna inicjatywa samorządu województwa pomorskiego i powiatów, które planują, że do końca 2020 roku ze szczepień skorzysta blisko 3000 mieszkańców Pomorza – informuje Małgorzata Pisarewicz, dyrektor ds. komunikacji społecznej i promocji. – Realizatorem zadania są Szpitale Pomorskie.

18

samorządów finansuje szczepienie

To: Samorząd Województwa Pomorskiego oraz samorządy powiatowe z Pomorza

880 tys.

złotych

Mniej więcej tyle pieniędzy zostało przeznaczonych na pomorski program szczepień przeciwko pneumokokom

Z programu korzystają mieszkańcy powiatów: bytowskiego, chojnickiego, człuchowskiego, kościerskiego, gdańskiego, kwidzyńskiego, lęborskiego, tczewskiego, kartuskiego, malborskiego, nowodworskiego, słupskiego, sztumskiego, puckiego, wejherowskiego oraz Miast: Gdynia, Sopot i Słupsk.

Powiat pucki: gdzie się bezpłatnie zaszczepić przeciwko pneumokokom?

Dzięki finansowemu wsparciu samorządu miasta Gdyni utworzono właśnie dwa dodatkowe punkty w Przychodniach NZOZ „Śródmieście” w Gdyni: przy ul. Żwirki i Wigury 14 oraz ul Białowieskiej 1, w których może wyszczepić się 200 osób.

Jak wyliczają urzędnicy, nie wszędzie program szczepień nie wszędzie na Pomorzu cieszy się dużym zainteresowaniem. Wśród osób, które najrzadziej korzystały z tej okazji, są mieszkańcy powiatu puckiego. A także powiatów: słupskiego, nowodworskiego, i słupskiego.

To do nich władze szczególnie namawiają do wykonania szczepień.

– W województwie pomorskim występuje wysoka zapadalność na chorobę pneumokokową wśród seniorów, szczepienia mają na celu przyczynienie się do spadku zachorowalności – tłumaczy Małgorzata Pisarewicz.

Ważna przy realizacji programu jest edukacja pacjenta, dlatego każda z osób zaszczepionych otrzymuje materiały informacyjne, a w celu pozyskania jak największej ilości uczestników programu – na terenie przychodni rozwieszone są specjalnie przygotowane plakaty informujące o szczepieniach, także powstała specjalna podstrona internetowa z najważniejszymi informacjami dot. programu.

W powiecie puckim zaszczepić możemy się w NZOZ Wła-Med – ul. Niepodległości 10, 84-120 Władysławowo (nr. telefonu: 58 674 01 99).

Pełną listę miejsc, gdzie można się zaszczepić znaleźć można na stronie www.szpitalepomorskie.eu/pneumokoki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *