Klub Sportowy Solar Władysławowo – UKS Zatoka 95 Puck 4:1 (0:0). Do przerwy było dobrze | ZDJĘCIA

Nie było niespodzianki w Chłapowie, gdzie spotkały się ekipy Solar Władysławowo – UKS Zatoka 95 Puck. Faworyci wygrali 4:1.

R E K L A M A

Wyżej notowany w tabeli pomorskiej A klasy Solar Władysławowo był naturalnie faworytem kolejki, którą oba zespoły z powiatu puckiego zagrały… na wyjeździe (Solar korzysta z gościny klubu Klif Chłapowo). Z kolei teraz, na wiosnę Zatoka Puck mogła się odegrać za jesienną porażkę na swoim boisku, gdy gospodarze przegrali 0:5).

Początek piątej rundy nie był zbyt obiecujący dla ekipy trenera Daniela Dubickiego, która walczy z problemami kadrowymi. W Chłapowie pucczanie mieli 15-osobową ekipę, którą podczas rozgrzewki dodatkowo musiał opuścić Michał Renusz.

Solar Władysławowo od gwizda narzuca swoje tempo i wizję gry.

– Kilka razy w naszym polu karnym robi się gorąco, na szczęście dobrze radzi sobie nasza obrona i Krzysiek Kosiróg w bramce – relacjonują w UKS Zatoka 95 Puck. – Wraz z upływem kolejnych minutach nasza gra poprawia się.

Goście zaczynają wyprowadzać akcje, niestety żadnej z nich nie udaje się zamienić na gola.

– Pierwszą okazję po kontrze marnuje Michał Szweda, później kolejna marnują Radek Czarnecki, Michał Hoffmann i Marek Rambiert – wyliczają w klubie.

Ale i Solar Władysławowo nie gra ze stuprocentową skutecznością. Faul Grzegorza Drzeżdżona daje gospodarzom karnego, ale władysławowianie trafiają w poprzeczkę. Do przerwy zaskakujący remis 0:0.

Solar Władysławowo – UKS Zatoka 95 Puck: druga połowa

Po wznowieniu faworyci nie odpuszczają i szturmują bramkę Zatoki 95 Puck. Goście bronią się przed startą gola i w końcu kapitulują pierwszy raz po godzinie gry. To nie koniec złych wiadomości…

– Chwilę później z kontuzją schodzi Bartek Lesner – informują pucczanie. – Pięć minut później jest już dwa do zera.

Zryw Zatoki prącej do remisu, szybko stopuje Solar punktując trzecią bramką. Nadzieję w serca gości wlewa jeszcze Marek Rambiert, który – jak się później okaże – strzela dla Pucka honorowego gola.

Niestety na pierwsze punkty w lidze musimy jeszcze poczekać.

W końcówce meczu Solar Władysławowo podwyższa prowadzenie na 4:1.

Bramki zdobywali: Karol Gojke (2), Krzysztof Wojciechowski, Michał Świerczyński oraz Marek Rambiert. Posypało się też sporo żółtych kartek, które zebrali: Michał Piesik, Daniel Littwin, Michał Świerczyński (Solar), Michał Szweda, Marek Rambiert (Zatoka).

Zatoka 95 Puck zagrała w składzie: Krzysztof Kosiróg – Kacper Sikora, Grzegorz Drzeżdżon, Łukasz Czarnecki, Marcin Rumian (75 Jarosław Gołdyn) – Eryk Migowski, Radosław Czarnecki, Bartłomiej Lesner (63 Robert Drzeżdżon) , Michał Hoffmann, Michał Szweda – Marek Rambiert.

Klub Sportowy Solar Władysławowo – UKS Zatoka 95 Puck 4:1 (0:0)

Fot. UKS Zatoka 95 Puck

PIŁKARSKI SERWIS POWIATU PUCKIEGO

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *