Puck: Dzień Strażaka 2021. OSP Karwia dołączyła do KSRG | ZDJĘCIA, WIDEO

Ważny dzień w historii OSP Karwia, która została włączona do KSRG. Uroczysty akt odbył się podczas Dnia Strażaka w Pucku (2021).

R E K L A M A

Strażacy z powiatu puckiego spotkali się na placu KP PSP w Pucku pod koniec maja 2021 – dość późno, ale tu wielkiego wyboru nie było, bo mundurowi musieli przestrzegać przepisów związanych z koronawirusem.

– W końcu nadszedł TEN Dzień, abyśmy mogli uroczyście wręczyć medale i odznaczenia oraz awansować na wyższe stopnie służbowe naszych strażaków – komentują na swoim fanpejdżu strażacy z Pucka.

Tegoroczna uroczystość mocno ograniczona obowiązującymi obostrzeniami dlatego w niewielkim gronie. Do Pucka przybyli: Mariusz Łuczyk – wicewojewoda pomorski, st. bryg. Tomasz Siemiętowski – zastępca pomorskiego komendanta wojewódzkiego PSP, Jarosław Białk – starosta pucki, dh Dariusz Groenwald – wiceprezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Roman Kużel – burmistrz Władysławowa, dh Wiesław Meyer prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Karwi i dh Piotr Ceynowa naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Karwi.

Szczególnym punktem uroczystości w Pucku było włączenie jednostki OSP Karwia do Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Tu akt z rąk wicewojewody odebrali druhowie Wiesław Meyer i Piotr Ceynowa.

– Dziękujemy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pucku za udział we wspólnych uroczystościach – skomentowali na swoim fanpejdżu strażacy z OSP Karwia. – Dla nas wejście do KSRG to bez wątpienia jeden z ważniejszych dni w dziejach naszej jednostki.

Szefowie jednostki z Karwi nie kryli radości, że w końcu ich OSP może pracować w pełni swoich sił i możliwości.

– Czekaliśmy na to lata i jest! Nie będąc w systemie, nie mogliśmy wyjeżdżać samodzielnie, bo trzeba było czekać na wóz z KSRG. Dlatego cieszymy się, że po tylu latach włączyliśmy się do Krajowego Systemu i możemy samodzielnie działać.

prezes Wiesław Meyer

 Strażacy z OSP Karwia do pracy na warunkach KSRG byli gotowi.

– I sprzętowo, i pod względem wyszkolenia byliśmy przygotowani już od ładnych kilku lat – zapewnia Piotr Ceynowa, naczelnik OSP Karwia.

Dzień Strażaka w Pucku – odznaczenia oraz awanse

Strażackie święto był także okazją do wręczenia odznaczeń, a także awansowania części załogi KP PSP Puck.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polski odznaczeni zostali srebrnym medalem za długoletnią służbę st.ogn. Waldemar Ciskowski,

brązowym medalem za długoletnią służbę

Srebrne Odznaki „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – postanowieniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji – otrzymali: asp.sztab. Robert Plomin a także st.ogn. w st. spocz. Adrian Jaśkiewicz.

Strażaków z KP PSP Puck promowano również awansami. Swoim rozkazem Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji promował młodszego kapitana Szczepana Zielińskiego (promocja na pierwszy stopień oficerski odbyła się w dniu 11 maja 2021 roku podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Strażaka w Gdańsku).

Na mocy rozkazu komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej wyższy stopień otrzymał starszy aspirant Grzegorz Dettlaff. Z kolei Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej awansował:

  • starszego ogniomistrza Pawła Myszke
  • ogniomistrza Łukasza Maciejewskiego
  • młodszego ogniomistrza Krystiana Hallmanna

Komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pucku nadał stopień starszego strażaka Mateuszowi Gaffke.

Puck: Dzień Strażaka 2021. OSP Karwia dołączyła do KSRG

Fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pucku

Na DZIENNIKPUCKI.pl przeczytasz też:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *