Przedszkolaków w Chłapowie odwiedzili policjanci z KP Władysławowo: to była ciekawa lekcja o bezpieczeństwie na drogach

Mundurowi z Komisariatu Policji we Władysławowie spotkali się wychowankami przedszkola w Chłapowie: opowiadali najmłodszym o zasadach bezpieczeństwa w tym zasadach bezpiecznego poruszania się do i z przedszkola.

Dzielnicowi z Komisariatu Policji we Władysławowie, we wtorek, 10 października 2023 r. spotkali się z dziećmi w przedszkolu w Chłapowie, by porozmawiać o bezpieczeństwie.

– Dzielnicowi z Władysławowa główną uwagę skupili na zasadach bezpieczeństwa w drodze do i z przedszkola, podczas codziennych zabaw z rówieśnikami, a także omówili zasady zachowania się na placu zabaw w tym sposobów reagowania na osoby nieznane, obce, które mogą je zaczepiać – mówi asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk, oficer prasowy KPP w Pucku. – Dzieci cieszyły się z możliwości zobaczenia policyjnego munduru oraz policyjnego sprzętu. Chętnie zapoznawały się z wyposażeniem radiowozu, w którym największą uwagę przykuwały sygnały dźwiękowe. Po przybliżeniu przez dzielnicowych zawodu policjanta, niektórzy już okazali chęć wstąpienia w policyjne szeregi by „zostać policjantem i łapać złodziei”.

Fot. KPP w Pucku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *