Pożar w Chłapowie (27.04.2022). Paliły się schody – zejście na plażę nr 14 | ZDJĘCIA

Pożar w Chłapowie (27.04.2022) przy kempingach. Zapaliły się schody z kompozytu. Szalejący ogień gasiło aż 11 zastępów straży z powiatu puckiego.

R E K L A M A

Ponad godzinę trwała walka strażaków (m.in. z JRG Puck, OSP Władysławowo, OSP Chłapowo) z pożarem w Chłapowie (27.04.2022), który wybuchł na schodach prowadzących na plażę – wejście nr 14. Ogniem zajęły się schody zbudowane m.in. z kompozytowych elementów, stąd gęsty, czarny dym unoszący się nad plażą, Chłapowem i powiatem puckim, który widoczny był w promieniu kilkudziesięciu kilometrów.

Pożar w Chłapowie wybuchł mniej więcej w połowie zejścia z tutejszych kempingów. Na razie jest zbyt wcześnie, by określić przyczynę pożaru w Chłapowie – informują w KP PSP w Pucku.

– Ogień strawił schody mniej więcej na długości 80 metrów – mówi mł. kpt. Krzysztof Minga, oficer prasowy KP PSP w Pucku. – Ze względu na trudne warunki terenowe akcja skupiła się na obronie nieobjętych pożarem części schodów. Pomimo trudnych warunków, wysokiej temperatury i dużego zadymienia udało się uratować znaczną część schodów. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w działania strażakom za pełną poświęcenia akcję. Na miejsce akcji były również zadysponowane trzy ciężkie samochody gaśnicze z sąsiednich powiatów, które po opanowaniu sytuacji zostały zawrócone.

Po godz. 17, gdy udało się już opanować ogień, strażacy skoncentrowali swoje wysiłki na dogaszaniu tlącej się trawy, ściółki oraz okolicznych drzew.

Na miejscu pracują także policjanci z KPP w Pucku.

Pożar w Chłapowie. Paliły się schody (zejście na plaże nr 14)| ZDJĘCIA

Foto. Hubert Szczuka, KP PSP w Pucku, Tomasz Podbielski, Konrad Kędzior, Piotr Renusz, Tomasz Janaszek, Aleksandra Remer, Mikołaj Korth, Magdalena Korth, Mariusz Głowienka, Grzegorz Zamek-Gliszczyński, Monika Widziewicz, Arkadiusz Dziubasek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *