Powiat pucki. Grudniowy sztorm (2021) wywracał drzewa i rozhuśtał Zatokę Puckę oraz Bałtyk | ZDJĘCIA, WIDEO

Trzy powalone drzewa i Bałtyk przelewający się przez falochrony portów, a Zatoka Pucka na ścieżce rowerowej. 2 grudnia 2021 w powiecie puckim był wietrznym dniem.

R E K L A M A

Dwa pierwsze dni grudnia 2021 miały upłynąć pod znakiem walki z silnym wiatrem, którego prędkość mogła przekraczać 100 km/h. W powiecie puckim wiało w zasadzie tylko w czwartek (2.12.2021) i strażacy za dużo roboty nie mieli.

W okolicach połowy dnia, w KP PSP w Pucku odnotowano trzy interwencje. Połamane drzewa spadły na ulice (Hel Bór i Wierzchucino) oraz zagrażały prywatnej posesji (Dębogórze).

– Na bieżąco je usuwaliśmy – komentuje mł. kpt. Krzysztof Minga, oficer prasowy KP PSP w Pucku.

Sztorm szalał też na Bałtyku i Zatoce Puckiej. W portach we Władysławowie i Helu rozbujana woda nie dawała wytchnienia zacumowanym na miejscu kutrom i pozostałym jednostkom.

Na niespodziewaną kąpiel mogli też liczyć ci, którzy w czwartek wybrali się na spacer po Półwyspie Helskim. Od strony Zatoki Puckiej woda bijąca o brzeg między Jastarnią a Kuźnicą miała taką moc, że wylatywała w górę, a silne podmuchy wiatru ciskały ją aż poza ścieżkę rowerową.

Według meteorologicznych prognoz sztorm ma cichnąć we wtorkowy wieczór.

Grudniowy sztorm (2.12.2021) w powiecie puckim – GALERIA

foto. Dive Land – baza nurkowa w Helu, FotoGalewska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *