Pojemniki na nakrętki we Władysławowie. Gdzie znajdziemy czerwone serca? Sprawdź LISTĘ miejsc

Władysławowo pomaga, możesz i Ty! W turystycznej gminie powiatu puckiego stanęły czerwone serca – to kosze na plastikowe nakrętki. Dzięki nim ma być bardziej ekologicznie. Gdzie je znajdziemy?

Siedem okazałych czerwonych serc pojawiło się w gminie Władysławowo. To pojemniki na plastikowe nakrętki, które można zasilać codziennie. Tak zadbamy o ekologię, ale też będziemy pomagać w akcjach charytatywnych, bo całkowity dochód ze sprzedaży nakrętek ma zostać przeznaczonych na cele pomocowe.

– Zachęcamy mieszkańców do wrzucania do pojemników plastikowych nakrętek. Mogą to być nakrętki po napojach, produktach spożywczych, kosmetykach czy chemii gospodarczej – podkreślają urzędnicy we Władysławowie.

Do kogo mogą trafić zebrane środki pomocowe? Tu gmina Władysławowo jest otwarta na propozycje.

– Prosimy chętne fundacje czy bezpośrednio osoby potrzebujące o zgłaszanie zapotrzebowania na nakrętki w formie pisemnej na adres: p.pach@wladyslawowo.pl lub bezpośrednio do Biura Obsługi Interesanta. We wniosku należy udokumentować formę zbiórki – wyjaśniają w Domu Rybaka.

Gdzie znajdziemy czerwone sera na nakrętki w gminie Władysławowo?

Czytaj więcej na dziennikpucki.pl:

Oto lista lokalizacji:

  • Jastrzębia Góra – przy sklepie „Polo Market”
  • Chłapowo – ul. Władysławowska obok straży pożarnej
  • Karwia – skwer na ul. Kolorowej
  • Władysławowo – przy Urzędzie Miejskim
  • Władysławowo – przy Zespole Szkół nr 1
  • Władysławowo – Aleja Gwiazd Sportu
  • Władysławowo – ul. dolna Żeromskiego (przy przystanku Mevo)

Czerwone serca we Władysławowie gmina w większości dostała. A tylko dwa musiała kupić.

– Pięć pierwszych serduszek zostało zakupionych ze środków finansowych (nagrody pieniężnej) za zajęcie 1 miejsca w konkursie „Metropolia Głosuje”. Ostatnie dwa zostały zakupione z osiedlowych środków Osiedla Hallerowowyliczają w Urzędzie Miasta Władysławowa.

Nakrętki plastikowe są wykonane z innego rodzaju plastiku niż same butelki, który łatwiej poddaje się procesowi recyklingu i jest tańszy w przetwarzaniu. Dodatkowo przetwarzanie samych odkręconych butelek (pozbawionych nakrętek) jest korzystniejsze dla środowiska. Zaoszczędza miejsce podczas transportu i czas ich segregacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *